Kim jest Rafał Szatan?

0
(0)

Urodzony w 1988 roku Rafał Szatan jest polskim wokalistą i aktorem, który na krajowej scenie działa aktywnie od 2009 roku. Fani mogą go obserwować m.in. na Instagramie, na którym prowadzi swój oficjalny profil i zrzesza na nim ponad 129 000 followersów. Prywatnie jest mężem Barbary Kurdej-Szatan.

Rafał Szatan – życiorys i filmografia

Pochodzący z Lubina aktor od najmłodszych lat interesował się kulturą, sztuką, ale przede wszystkim śpiewem i grą na fortepianie. Na fali tych zainteresowań wybrał dla siebie edukację muzyczną. Ukończył Liceum Muzyczne w Legnicy właśnie na kierunkach fortepian i śpiew, a później kontynuował naukę na Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalistyka.

Już w latach 2009-2010 występował na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego, a krótko potem został wokalistą zespołu RH+. Jego charyzmatyczna postać, pracowitość i sympatyczne podejście do widzów szybko przyniosły mu popularność i uwagę pism plotkarskich z całej Polski. W 2011 żeni się z lubianą aktorką, Barbara Kurdej-Szatan (dziś mają dwoje dzieci: córkę i syna).

2011 – uczestnik „The Voice of Poland”
2012 – start w popularnym programie muzycznym „X Factor”
2016 – śpiewa w „Jaka to melodia?” – Teleturnieju emitowanym na antenie TVP2.
2018 – dostaje się na podium nagrywanego w Polsacie programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”, zajmując na nim drugie miejsce. W tym samym roku wraz z żoną, Barbarą Kurdej-Szatan występuje w polsatowskim „The Story od My Life. Historia naszego szczęścia”.
2019 – występuje w dziesiątej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. W tym samym okresie jest też gościem talk-show „Demakijaż”.

Poza występami w różnego rodzaju show i programach typowo rozrywkowych, angażuje się również w ważną akcję społeczną „Zdrowie jest męskie”, we współpracy z Fundacją Fakt i serwisem internetowym Plejada.pl. W ramach tej akcji pozuje też do charytatywnego kalendarza na rok 2020.

Filmografia:

  • Serial „Przyjaciółki” w 2021
  • „Mały Grand Hotel” w 2019
  • Serial „M jak miłość” od 2018 
  • Serial „Ojciec Mateusz” w 2011

W 2021 po głośnym wpisie żony, która skrytykowała w swoich social mediach polską straż graniczną, zarówno ona, jak i on tracą pracę w produkcji serialu „M jak miłość”. Rafał Szatan grał wprawdzie w tym serialu ledwie trzecioplanową, choć lubianą przez widzów rolę muzyka i występował w różnych odcinkach sporadycznie, ale z doniesień medialnych wynika, że jego szansa na kolejne odcinki, jest po wypowiedzi żony praktycznie zerowa. Można więc powiedzieć, że antena TVP jest aktualnie dla obu małżonków zamknięta.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł