Kim jest Rafał Szatan?

Urodzony w 1988 roku Rafał Szatan jest polskim wokalistą i aktorem, który na krajowej scenie działa aktywnie od 2009 roku. Fani mogą go obserwować m.in. na Instagramie, na którym prowadzi swój oficjalny profil i zrzesza na nim ponad 129 000 followersów. Prywatnie jest mężem Barbary Kurdej-Szatan.

Rafał Szatan – życiorys i filmografia

Pochodzący z Lubina aktor od najmłodszych lat interesował się kulturą, sztuką, ale przede wszystkim śpiewem i grą na fortepianie. Na fali tych zainteresowań wybrał dla siebie edukację muzyczną. Ukończył Liceum Muzyczne w Legnicy właśnie na kierunkach fortepian i śpiew, a później kontynuował naukę na Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalistyka.

Już w latach 2009-2010 występował na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego, a krótko potem został wokalistą zespołu RH+. Jego charyzmatyczna postać, pracowitość i sympatyczne podejście do widzów szybko przyniosły mu popularność i uwagę pism plotkarskich z całej Polski. W 2011 żeni się z lubianą aktorką, Barbara Kurdej-Szatan (dziś mają dwoje dzieci: córkę i syna).

2011 – uczestnik „The Voice of Poland”
2012 – start w popularnym programie muzycznym „X Factor”
2016 – śpiewa w „Jaka to melodia?” – Teleturnieju emitowanym na antenie TVP2.
2018 – dostaje się na podium nagrywanego w Polsacie programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”, zajmując na nim drugie miejsce. W tym samym roku wraz z żoną, Barbarą Kurdej-Szatan występuje w polsatowskim „The Story od My Life. Historia naszego szczęścia”.
2019 – występuje w dziesiątej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. W tym samym okresie jest też gościem talk-show „Demakijaż”.

Poza występami w różnego rodzaju show i programach typowo rozrywkowych, angażuje się również w ważną akcję społeczną „Zdrowie jest męskie”, we współpracy z Fundacją Fakt i serwisem internetowym Plejada.pl. W ramach tej akcji pozuje też do charytatywnego kalendarza na rok 2020.

Filmografia:

  • Serial „Przyjaciółki” w 2021
  • „Mały Grand Hotel” w 2019
  • Serial „M jak miłość” od 2018 
  • Serial „Ojciec Mateusz” w 2011

W 2021 po głośnym wpisie żony, która skrytykowała w swoich social mediach polską straż graniczną, zarówno ona, jak i on tracą pracę w produkcji serialu „M jak miłość”. Rafał Szatan grał wprawdzie w tym serialu ledwie trzecioplanową, choć lubianą przez widzów rolę muzyka i występował w różnych odcinkach sporadycznie, ale z doniesień medialnych wynika, że jego szansa na kolejne odcinki, jest po wypowiedzi żony praktycznie zerowa. Można więc powiedzieć, że antena TVP jest aktualnie dla obu małżonków zamknięta.