Ksenony słabo świecą pomimo wymiany żarówki – Jak naprawić? 1 niezawodny sposób

0
(0)

Zdjęcie główne: https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/zewnetrzna-czesc-samochodu_8069532.htm Przychodzi taki dzień, kiedy zauważasz, że lampy słabo świecą. Ale się nie martwisz, bo masz na to sposób. Szybka wymiana żarówki i po kłopocie. Wsiadasz w samochód przekonany, że oświetlenie wróci do normy. Jednak okazuje się, że nowa żarówka nie pomogła i dalej widzisz tyle, co nic. Zamiast oddawać żarówkę na gwarancje, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł. Dowiesz się w nim, dlaczego oświetlenie ksenon słabo świeci pomimo wymiany żarówki. Ponadto poznasz niezawodny sposób, który rozwiąże Twój problem słabego oświetlenia w aucie. Zapraszamy!

Dlaczego Twoje lampy słabo świecą pomimo wymiany żarówki? Prosty powód

Bo to nie żarówka stanowi problem. Przeciętny xenon zapewnia żywotność na poziomie 2500 godzin. To 5 razy więcej niż klasyczny halogen. Naprawdę ciężko ją zajechać na tyle, żeby dawała słabe światło, a mimo to działała. Jeśli wymieniłeś żarówkę i nic to nie dało, to musisz poszukać przyczyny problemu w innym miejscu. A potencjalnie problematycznych miejsc masz w reflektorze całkiem sporo.

Żarówka, którą wymieniłeś, jest jedynie źródłem światła. Jej poprawne działanie będziesz widział, kiedy wszystkie elementy reflektora będą z nią współpracować. Szczególnie ważną rolę odgrywa odbłyśnik. To część znajdująca się w okolicy żarówki, w środku reflektora. Dokładnie sprawdź jej stan. Może się okazać, że odbłyśnik – nie odbłyskuje. Przypatrz się okolicom żarówki, a zauważysz lustrzaną przestrzeń, która otacza źródło światła. Po krótkich obserwacjach  możesz wybrać jedną z dwóch możliwości dotyczących stanu odbłyśnika.

Jeśli widzisz, że odbłyśnik otaczający żarówkę błyszczy swoją lustrzaną powierzchnią, to musisz szukać przyczyny dalej. Tak wyglądający odbłyśnik nie powinien sprawiać najmniejszych problemów. Problemem będzie odbłyśnik o matowej powierzchni. Taki odbłyśnik nie będzie prawidłowo odbijał światła. W efekcie zasięg Twoich reflektorów będzie znacznie ograniczony. Zasięg lamp może ograniczać jeszcze jeden element, który na pewno zwrócił Twoją uwagę w trakcie sprawdzania odbłyśnika.

Kolejna część lampy odpowiadająca za Twoją widoczność to klosz reflektora. Z jego stanem zapoznałeś się przy sprawdzaniu odbłyśnika. Zakładając, że stan Twojego klosza umożliwia weryfikację tego elementu. Jeśli klosz Twojego reflektora jest matowy bądź żółty, to możesz zakończyć poszukiwanie przyczyny słabego oświetlenia. Klosz w takim stanie nie „przepuści” światła nawet z najdroższej żarówki.

Jak to wszystko naprawić? Najprościej byłoby kupić nowe reflektory. Ale wydawać kilka(naście) tysięcy na lampy tylko dlatego, że klosz albo odbłyśnik zmatowiał? Jest na to znacznie tańszy i równie skuteczny sposób.

Kompleksowa regeneracja reflektorów odpowiedzią na problemy ze słabym oświetleniem

Regeneracja reflektorów to zabieg, dzięki któremu Twoje lampy będą wyglądać jak nowe. A wydasz na to jedynie ułamek ceny reflektora. Jak ten biznes wygląda w praktyce? Dla przykładu – nowa lampa solidnej marki Hella do Audi A3 8P kosztuje około 2000 złotych. Regeneracja reflektorów tego modelu w Vroomer to koszt 650 złotych. Fachowy serwis lamp samochodowych Vroomer za nieco ponad 25% ceny nowej lampy oferuje zabieg, który sprawi, że Twój obecny reflektor będzie wyglądał i działał jak ten nowy za 2000 złotych. Kliknij w link wyżej i przekonaj się, ile oszczędzisz na naprawie swoich lamp.

Regeneracja lamp w Vroomer składa się z kilkunastu kroków:

  1. Starannie myjemy wewnętrzną i zewnętrzną część lampy.
  2. Demontujemy odbłyśnik.
  3. Usuwamy z niego starą, matową powłokę, która powoduje problemy z oświetleniem.
  4. Odtłuszczamy odbłyśnik i nakładamy na niego podkład.
  5. Po przygotowaniach nakładamy na odbłyśnik nową powłokę metalizującą, która będzie pięknie współpracować ze źródłem oświetlenia.
  6. Zabezpieczamy nową powłokę, dzięki czemu znacznie zwiększamy jej żywotność.
  7. Konserwujemy mechaniczne elementy
  8. Polerujemy powierzchnię klosza i ją zabezpieczamy.
  9. Sprawdzamy działanie

Gotowe. Po fachowym zrealizowaniu powyższej instrukcji Twoja lampa będzie działać jak nowa. W skrajnych przypadkach, gdzie niezbędna jest kompleksowa renowacja lamp samochodowych, wykonujemy spawanie plastiku bądź inne dodatkowe czynności, które przywracają pełną funkcjonalność reflektora.

Proces regeneracji lampy wydaje się dosyć prosty, kiedy zapoznajesz się z kolejnymi krokami instrukcji. Wyczyścić, odmontować, coś usunąć, coś nałożyć, wypolerować, zabezpieczyć. Teoretycznie nic skomplikowanego. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na samodzielną regenerację lamp samochodowych. Większość z nich finalnie trafia do profesjonalnego warsztatu, bo nie widzą spektakularnych efektów swojego zabiegu. To dlatego, że przy samodzielnej renowacji nie jesteś w stanie zregenerować najważniejszego elementu, który odpowiada za Twoją widoczność na drodze.

Front car lights at night on the road

Zdjęcie: https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/przednie-swiatla-samochodu-w-nocy-na-drodze_5852194.htm

Dlaczego samodzielna regeneracja lamp samochodowych Ci nie pomoże? Sprawdź, a zlecisz to profesjonalistom

Bo nie masz jak zregenerować odbłyśnika. Chyba że akurat dysponujesz komorą próżniową i potrafisz ją doskonale obsługiwać. W każdym innym razie nie masz wyboru. Musisz zostawić odbłyśnik w takim stanie, w jakim jest. Skutki zauważysz w trakcie jazdy.

Nowa żarówka i wypolerowany klosz reflektora polepszy jakość oświetlenia. Ale nie będziesz zadowolony z pracy reflektorów, dopóki światło żarówki będzie „odbijane” przez matowy odbłyśnik. Samodzielna regeneracja, w której musisz pominąć renowację odbłyśnika, przyniesie Ci więcej strat niż korzyści.

Pieniądze wydane na narzędzia, czas i energia poświęcona na wykonanie regeneracji, a i tak nie będziesz zadowolony z rezultatów zabiegu. To optymistyczny bilans, w którym zakładamy, że nic nie popsułeś.

Nie trać czasu i pieniędzy na samodzielną i nieskuteczną regenerację reflektorów. Zleć renowację lamp samochodowych profesjonalnemu warsztatowi, a uzyskasz efekt nowej lampy za ułamek jej ceny. Zapraszamy do Vroomer!

Podsumowanie

Wymiana żarówki to najpopularniejszy sposób „naprawy” słabego oświetlenia ksenonowego, który rzadko daje pożądane rezultaty. Dzięki naszemu poradnikowi wiesz już, dlaczego nowa żarówka nie rozwiązuje problemu. Ponadto znasz niezawodny sposób na słabe oświetlenie. Wykorzystaj poznane wskazówki i skontaktuj się z profesjonalnym serwisem lamp Vroomer, a Twoje reflektory znów będą działać jak nowe. Sprawdź sam!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł