Planujesz budowę na wąskiej działce? Zobacz gotowe projekty domów

0
(0)

Budowa domu to ważne przedsięwzięcie, do którego należy się odpowiednio przygotować. Wśród ofert dostępnych na rynku nieruchomości, wąskie lub płytkie działki często pozostają niedoceniane. Choć wydawać się mogą wyzwaniem, to z odpowiednim projektem mogą stać się idealnym miejscem na wymarzony dom. W tym artykule prezentujemy kilka interesujących projektów domów, które powstały z myślą o Inwestorach, planujących budowę na wąskiej działce i zapraszamy do odkrycia ich potencjału.

Wybór odpowiedniego gotowego projektu domu, w tym również projektu na wąską działkę jest zadaniem, które wymaga uwzględnienia różnych czynników. Punktem wyjścia zawsze powinna być weryfikacja ustaleń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego MPZP, a w przypadku jego braku należy uzyskać decyzję o Warunkach Zabudowy. Wybierając projekty domów z myślą o realizacji inwestycji na wąskiej działce, należy zwrócić uwagę również na wymóg zachowania minimalnych odległości pomiędzy budynkiem a granicą działki, co w kontekście takich parametrów gruntu ma szczególnie istotne znaczenie. Podczas wyboru gotowego projektu uwagi wymaga także kwestia odpowiedniej lokalizacji budynku względem stron świata, tak by zapewnić optymalne nasłonecznienie strefy dziennej, w której w ciągu dnia mieszkańcy spędzają najwięcej czasu.

Pracownia ARCHON+ oferująca różnorodne gotowe projekty domów, posiada w swoim portfolio kolekcję projektów polecanych do realizacji na wąskich działkach, a także projekty, które na etapieadaptacji można dostosować do wymagań takich działek poprzez np. zmianę lokalizacji otworów okiennych lubzmniejszenie bądźusunięcie wykuszy. Oferowane przez ARCHON+ projekty domów na wąskie, czy płytkie działki zawierają odpowiednie rozwiązania funkcjonalno – przestrzenne, dając możliwość budowy komfortowych domów. Poniżej prezentujemy trzy wybrane propozycje, a pełną kolekcję można znaleźć na www.archon.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke-pc1680

Doskonała propozycja dla tych, którzy marzą o wybudowaniu na wąskiej działce komfortowego i energooszczędnego domu z poddaszem użytkowym. To ekonomiczny w realizacji budynek z dwuspadowym dachem, zawierający w standardzie wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła, które sprzyjają oszczędnej eksploatacji. Efektownie zakomponowana elewacja dodaje prostej bryle nowoczesnego charakteru. Otwarta strefa dzienna składa się z wygodnego salonu połączonego z jadalnią i kuchnią z barkiem śniadaniowym, co stanowi idealne miejsce do rodzinnego spędzania czasu. Atutem tego projektu, zwłaszcza dla tych, którzy pracują z domu lub potrzebują dodatkowego miejsca do pracy czy nauki, jest gabinet na parterze. Na jego osi znajduje się łazienka. Prywatna strefa domu na poddaszu zawiera trzy komfortowe sypialnie, łazienkę oraz dwie garderoby, w tym jedną dostępną z sypialni rodziców.

To wyjątkowy projekt, który łączy nowoczesną elegancję z przemyślaną funkcjonalnością wnętrz, odpowiadając założeniom budowy domu na płytkiej działce. Parterowy „Dom w kosaćcach 9 (N)” powstał z myślą o Inwestorach, poszukujących optymalnych rozwiązań w ramach niewielkich, jednokondygnacyjnych przestrzeni oraz urzekającej estetyki w stylu nowoczesnej stodoły. Dom wyróżnia się kompozycyjną harmonią, a duże przeszklenia nadają mu lekkości i charakteru. Wnętrze jest ustawne i świetnie doświetlone, zastosowane rozwiązania funkcjonalne sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Otwarta strefa dzienna z wysokim sufitem w części wypoczynkowo – jadalnianej prezentuje się imponująco. W kuchni można zaaranżować zabudowę z wyspą, przyległa spiżarnia ułatwia organizację. W części prywatnej domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, dwie pośród nich zapewniają dostęp do tarasu, a atutem pokoju rodziców jest duża garderoba. Dwie łazienki dopełniają układ funkcjonalny tego domu.

Tani w budowie dom z poddaszem użytkowym i garażem w bryle, zaprojektowany tak, aby efektywnie wykorzystać powierzchnię niewielkiej, płytkiej działki, zapewniając jednocześnie komfortowe warunki użytkowania. Dzięki zastosowaniu ciekawej kombinacji tynku i elementów drewnianych prosta bryła z dachem dwuspadowym zyskała efektowny, nowoczesny wygląd. Wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o wygodzie i funkcjonalności. Otwarty plan parteru, obejmujący salon, jadalnię i kuchnię, tworzy przestronną strefę dzienną, która stanowi serce domu. Przestrzeń ta jest doskonale doświetlona dzięki odpowiednio rozmieszczonym przeszkleniom, które oferują także łatwy dostęp do ogrodu. Na taras można bezpośrednio wyjść również z przewidzianego na parterze gabinetu, który oferuje wygodną przestrzeń do pracy. W pobliżu znajduje się łazienka, a przez wiatrołap mieszkańcy mogą szybko przejść do garażu. Na poddaszu mieszczą się cztery komfortowe sypialnie, w tym pokój rodziców z indywidualną garderobą, ponadto łazienka z miejscem na pełne wyposażenie oraz pralnia.

Szczegółowe informacje oraz pełna oferta pracowni dostępne są na archon.pl.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł