Kim jest Jacek Braciak? Wzrost, Wiek, dzieci

0
(0)

Jacek Braciak, polski aktor teatralny i filmowy, przyszedł na świat 12 maja 1968 roku w Drezdenku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1991 roku, rozpoczynając równocześnie współpracę z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Jego debiutem na ekranie było pojawienie się w filmie „Z soboty na poniedziałek” z 1989 roku.

W 1992 roku wcielił się w rolę Chaplina w filmie „Enake” w reżyserii Sławomira Idziaka. Kolejną znaczącą rolą była postać Oskara w „Uprowadzeniu Agaty”. Następnie aktor zagrał w filmach takich jak „Edi”, „Warszawa”, „Trzeci” i „Mistrz”. Poza kinem, Jacek Braciak występował również na małym ekranie, pojawiając się w epizodycznych rolach popularnych serialach, takich jak „Klan”, „Na dobre i na złe”, „13 Posterunek” i „Kryminalni”. Zagrał również w serialach „Glina” i „Oficer”.

Przełomowy moment w karierze aktora nastąpił w wieku 37 lat, gdy zagrał w głośnym serialu Patryka Vegi pt. „Pitbull”. Choć Jacek Braciak nie imponuje swoim wzrostem, stał się jego charakterystycznym atutem. Z roku na rok coraz częściej pojawiał się na srebrnym ekranie, wcielając się m.in. w role w serialach takich jak „Twarzą w twarz”, „Rodzinka.pl” i „Prosto w serce”. Jego największą popularność przyniosła rola ekscentrycznego projektanta Pshemko w serialu „BrzydUla”, gdzie po latach odnajduje swoje zaginione dziecko. W 2012 roku zagrał również w filmie „Drogówka” w reżyserii Smarzowskiego, co przyczyniło się do ugruntowania jego pozycji jako czołowego aktora tego reżysera.

To niezwykle sympatyczna osobowość, która obserwują tysiące fanów w całej Polsce: często gości na okładkach pism gwiazdorskich i plotkarskich, jego szczere nagrania o życiu i aktorstwie można znaleźć na Youtubie, a dodatkową sympatię widowni zyskał opowiadając o swoim transpłciowym dziecku.

Jacek Braciak – Wzrost, wiek

Aktor w obecnej chwili ma 54 lata a jego wzrost mierzy 163 cm wzrostu.

Jacek Braciak – żony, dzieci, partnerki

O życiu prywatnym Jacka Braciaka mówi się niewiele. Wiele osób jest zainteresowanych, kim są partnerki aktora i czy był żonaty. Jego pierwszą żoną była producentka filmowa Ilona Braciak, z którą ma dwie córki – Zofię i Jadwigę. Niestety, małżeństwo nie przetrwało, a para zdecydowała się na rozwód. W 2002 roku w życiu aktora pojawiła się nowa partnerka – Maja Hirsch, z którą pozostawał w nieformalnym związku do 2015 roku. Maja Hirsch nie chciała być określana jako żona aktora. W latach 2016-2017 aktor był związany z Renatą Dancewicz. W 2018 roku plotkarskie portale zaczęły donosić, że aktor spotyka się z Agatą Buzek.

Jacek Braciak niedawno ujawnił, że jego dziecko jest transpłciowe. „Mój syn określił się jako mężczyzna” – poinformował. Należy jednak zaznaczyć, że zrobił to bez wcześniejszej zgody syna.

W wywiadzie dla magazynu „Zwierciadło”, artysta podzielił się szczerymi wyznaniami. Ujawnił, że jego dziecko jest transpłciowe. Poruszył również kwestie sytuacji politycznej w kraju oraz dyskryminacji kobiet i ich wolności. Dziennikarka zapytała go także o jego dzieci. „Jestem ojcem dwóch córek i syna. Moja córka, Jadwiga, okazała się być mężczyzną wewnętrznie i w myślach, więc obecnie uważam ją za syna, Konrada. Uważam, że moje dzieci są wolnymi jednostkami” – przytoczył aktor w magazynie „Replika”. Okazało się jednak, że syn nie miał świadomości o tym wyznaniu ojca i nie uzgodnił go z nim.

Jacek Braciak przyznał, że nie skonsultował wywiadu ze swoim synem, który zauważył to i zwrócił mu uwagę.

„Przyznam szczerze, nie dostrzegłem nic niewłaściwego w wspomnieniu w wywiadzie, że miałem trzy córki, a teraz mam dwie córki i syna. W pełni nie zdawałem sobie sprawy z doniosłości tego sformułowania. Jednak od razu po tym, porozmawiałem z moim synem, który zwrócił mi uwagę, że powinienem był zapytać o jego zgodę” – wyznał w rozmowie z „Newsweekiem”.

Jacek Braciak i Agata Buzek

Życie prywatne nie powinno być wystawiane na publiczny widok, ale media z zainteresowaniem śledzą doniesienia o zmianach partnerów. Według informacji medialnych, Jacek Braciak i Agata Buzek tworzyli parę od 2018 roku, ale sami zainteresowani nigdy nie potwierdzili tych doniesień.

Jednakże, nowy związek Agaty Buzek i Jacka Braciaka nie był głośno nagłaśniany. Był to jeden z najbardziej tajemniczych romansów w polskim show biznesie. Para spotykała się przez cztery lata, lecz ostatecznie Agata Buzek zdecydowała się na wznowienie relacji ze swoim byłym partnerem, zakończając tym samym związek z Braciakiem.

Jacek Braciak – filmografia i nagrody sceniczne

Braciak pochodzi z Drezdenka, wychowywał się w małej wiosce Rzekcin, a zanim zaczął studiować na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, ukończył Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Strzelcach Krajeńskich. Na polskiej scenie artystycznej jest aktywny od 1988 roku i to również on był laureatem pierwszej nagrody aktorskiej na 61. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w 2021 roku. Jego rola w dramacie „Wstyd” odbiła się szerokim echem i mimo, że na scenach teatralnych jest widoczny od lat, po raz kolejny potwierdziła jego aktorski kunszt.

Przegląd filmografii Braciaka:

  • „Córka trenera” z 2018 – doskonała rola ojca tenisistki! Oraz niezapomniany „Kler”
  • „Wołyń” z 2016 oraz „Druga szansa”
  • „Pod mocnym aniołem” z 2013
  • „Drogówka” z 2012 oraz „Prawo Agaty”, „Ja to mam szczęście” czy „Nigdy się nie dowiesz”
  • „Pokaż kotku, co masz w środku” z 2011, oraz „Rodzinka.pl”
  • „Nigdy nie mów nigdy” z 2009 oraz „Londyńczycy 2”, „Drzazgi” czy „Trzy minuty. 21.37”
  • „Czas honoru” z 2008 oraz „Rozmowy nocą” i „BrzydUla”
  • „Katyń” z 2007 oraz „Prawo miasta”, „Niania”, „Twarzą w twarz”, „Halo Hans!”
  • „Fałszerze – powrót Sfory” z 2006 oraz „Z odzysku”, „Palimpsest”, „Hela w opałach” i „Oficerowie”
  • „Magda M” z 2005 i „Pitbull”, „Kryminalni”, „Mistrz”

W sumie od początku kariery do dziś, aktor zagrał w ponad 70 produkcjach fabularnych i serialowych. Dodatkowo podkładał również głos w ponad 50-ciu produkcjach dubbingowych (np. „Iron Man – Obrońca dobra”, „Asterix i wikingowie”, „Shrek 2”, „Mali agenci”, „Pinokio” czy „Mała księga dżungli”).

Wyróżniony prestiżowymi nagrodami:

  • W 1991 nagrodą Jury za rolę Łatki we „Fredreszarkach”
  • W 2002 nagrodę za drugoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych („Edi”)
  • W 2003 nagrodą Orła za Najlepszą drugoplanową rolę męską 2002 („Edi”)
  • W 2012 nagrodą Orła za rolę w „Róży”, ponownie najlepsza drugoplanowa rola męska, tym razem za rok 2011
  • W 2019 nagrodą Orła za Najlepszą główną rolę męską w roku 2018, w przejmującym filmie „Kler”

Prywatnie aktor jest ojcem dwóch córek” Zofii i Marii oraz syna Konrada.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł