Płyn do chłodnic – jaki wybrać? Różnice charakterystyka zastosowanie

0
(0)

W układzie chłodzenia panują bardzo wysokie temperatury. Oprócz tego spotkamy się tam też z wysokim ciśnieniem. Obowiązkiem każdego kierowcy jest zatroszczenie się o to, by regularnie uzupełniać poziom płynu chłodnicowego. Podczas wyboru takiego produktu ważne jest to, by kierować się kilkoma istotnymi wskazówkami. Sprawdź nasz artykuł i poznaj te najważniejsze.

Dobry płyn do chłodnic – czym wyróżnia się taki preparat?

Niezależnie od tego, czy pierwszy raz kupujesz taki produkt, czy masz już pewne rozeznanie na rynku, postaraj się:

  1. wybrać rozwiązanie od sprawdzonej marki

Sprawdzeni producenci to takie podmioty, których płyn do chłodnic koncentrat użyto już wiele razy i to z sukcesem. Doświadczone marki mają grono zaufanych klientów. Często dzielą się oni swoimi opiniami w sieci. Warto sprawdzić je przed zakupem.

  1. wybrać opcję, której skład i zastosowanie dobrze znamy

Na stronie sklepu powinniśmy łatwo znaleźć informacje o takich kwestiach jak temperatura pracy preparatu czy zawarte dodatki. Płyn do chłodnicy samochodowej nierzadko zawiera w swoim składzie stabilizatory, środki antypienne, antyutleniacze oraz komponenty pełniące funkcję antykorozyjną.

Koncentrat płynu do chłodnic – opcja letnia czy zimowa?

Skupmy się teraz dokładniej na temperaturze pracy preparatu. To ważne, bo nawet dobry płyn do chłodnic letni nie sprawdzi się w zimowe miesiące. Główna różnica polega tutaj na zawartości alkoholu. Letnia opcja przeważnie jest tańsza i ma tego alkoholu mniej. Będzie idealna latem i wiosną, Gdy za oknem zrobi się chłodniej, może zamarznąć. Do szczególnie ciężkich warunków musimy więc użyć takiego rozwiązania jak płyny do chłodnic samochodowych zimowe. W tej grupie produktów zauważymy spore zróżnicowanie. Nawet zimowe warianty mogą mieć różną wytrzymałość na niskie temperatury. To dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z właściwościami produktu. Jakościowe propozycje są odporne na mróz sięgający nawet -38 stopni Celsjusza.

Płyn do chłodnic a zastosowanie

Tutaj mamy dobrą informację, bo w wielu miejscach dostępne są płyny do chłodnic samochodowych o dość szerokim zastosowaniu. Na rynku bez w większego problemu znajdziemy więc rozwiązania odpowiednie do stosowania w układach chłodzenia aut ciężarowych, osobowych, autobusach czy w samochodach dostawczych. Koncentrat płynu do chłodnic będzie dobrą opcją także dla różnorodnych maszyn budowlanych, rolniczych czy dla sprzętu wojskowego.

O czym jeszcze musimy pamiętać, by kupić właściwy koncentrat płynu do chłodnic?

Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, wybierajmy jedynie opcje, posiadające wymagane specyfikacje i dopuszczenia oraz cechujące się wysokimi parametrami użytkowymi. Zawsze należy też zwrócić uwagę na czas ochrony, zapewniany przez dany preparat – jest on wyrażony w latach lub w tysiącach kilometrów ciągłej eksploatacji. Z fachowo opisaną ofertą i profesjonalnymi produktami spotkamy się m.in. na stronie qarmax.pl.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł