Pozycjonery i roboty spawalnicze – oto wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

0
(0)

Jak zaoszczędzić na procesach spawalniczych, jednocześnie nie oszczędzając na jakości? Wbrew pozorom to możliwe. Wystarczy, że skorzystasz z robotów spawalniczych. Poniżej przeczytasz więcej na temat ich możliwości i sprzętu, który z pewnością Ci się przyda.

Jak działa robot spawalniczy?

Doświadczony spawacz, który jest w stanie zachować najwyższą precyzję i zrozumieć procesy, jest na wagę złota. Ale nawet najlepszy pracownik ulega zmęczeniu, a jego efektywność jest w naturalny sposób ograniczona. Koniec końców to także aktywność człowieka ogranicza możliwości automatyzacji procesów.

Roboty spawalnicze to nic innego jak zaawansowane urządzenia, które są w stanie w zautomatyzowany sposób, praktycznie bez ingerencji człowieka, wykonywać spaw zgodnie z precyzyjnie określonymi parametrami. Dzięki temu spawanie jest szybsze, gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości i jest w stanie przebiegać w sposób ciągły.

To szczególnie ważne, zwłaszcza jeżeli zajmujesz się produkcją seryjną i oczekujesz wysokiej powtarzalności. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia bezpieczeństwa. Robot spawalniczy pracuje samodzielnie, więc ograniczasz ryzyko wystąpienia wypadków czy narażenia pracowników na oddziaływanie szkodliwych czynników.

Nowoczesne roboty spawalnicze mogą więcej

Dzięki rozwojowi technologii coraz więcej zakładów jest w stanie pozwolić sobie na automatyzację procesów spawalniczych. Sprawdźmy, co zyskujesz, wybierając roboty spawalnicze oferowane przez firmę Cloos, które znajdziesz na tej stronie: https://www.cloos.pl/.

Dobrze dobrane urządzenie pozwoli m.in. na:

  • zastosowanie 7 osi, a to oznacza wyższą elastyczność i możliwość realizacji praktycznie dowolnych procesów,
  • szybką pracę urządzenia, co przekłada się na większą liczbę elementów, które można poddać obróbce,
  • niższy koszt spawania materiałów,
  • wysoką precyzję nawet w przypadku bardzo skomplikowanych spawów,
  • powtarzalność w przypadku produkcji na szerszą skalę,
  • kompaktowe rozmiary, modułową budowę i różne sposoby montażu, dzięki czemu będziesz w stanie zastosować robota spawalniczego w każdym zakładzie.

Co będzie Ci jeszcze potrzebne? Nie zapomnij o osprzęcie

Podstawową zaletą wykorzystania robotów spawalniczych jest brak konieczności bezpośredniego angażowania pracowników. Wyposażone w zaawansowany nadgarstek ramię robota będzie w stanie poradzić sobie z praktycznie każdym zadaniem.

Ale aby obróbka przebiegała w oczekiwany sposób, elementy muszą być stabilnie przymocowane i zapewniać optymalny dostęp spawarki także do mniej wyeksponowanych miejsc. Komponując stanowisko, musisz wobec tego pomyśleć m.in. o pozycjonerach do robotów spawalniczych.

Te urządzenia pozwolą na zautomatyzowane manipulowanie spawanym elementem w sposób optymalny z punktu widzenia pracy robota i samego procesu. Pozycjonery są w stanie przemieszczać i obracać detal, co przekłada się na jeszcze bardziej wydajną automatyzację i jakość.

Inwestujesz w roboty spawalnicze? Potrzebujesz ekspertów

Pozycjonery to rzecz jasna niejedyny osprzęt, jaki może wpłynąć na efektywność Twojego robota spawalniczego. Jeśli planujesz inwestycję w tego typu rozwiązania, warto zwrócić się do ekspertów. Będą w stanie wybrać urządzenia najlepiej dostosowane do przebiegu konkretnych procesów i wymogów zakładu.

Dzięki temu uzyskasz oszczędności na wdrożeniu i zyskasz jeszcze wyższą rentowność. W każdym przypadku stawiaj na jakość. Profesjonalne roboty spawalnicze pozwolą zakładowi znacznie zwiększyć moce przerobowe, a to wpływa bezpośrednio na biznesowe perspektywy.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł