Rowery Loca Bikes – dobre, bo… polskie!

Wrocław stolicą rowerów!

Loca Bikes to polski producent rowerów typu gravel oraz miejskich rowerów dla każdego – dzieci, kobiet i mężczyzn. Firma Loca określa się jako ,,manufaktura”, i nie ma w tym cienia przesady – tworzone produkty odznaczają się wysoką jakością, świetnym stosunkiem ceny do jakości i są dziełem naszych inżynierów. Loca ma swój katalog produktów, jednak na każdym kroku podkreślane jest indywidualne podejście do klienta, jak na prawdziwą manufakturę przystało.

Jaki rower Laca Bikes wybrać? Spersonalizowany!

Relatywnie niewielki wolumen sprzedaży produktów firmy Loca umożliwia dotarcie do klientów w niespotykany od dekad sposób. Indywidualne malowanie, rady dawane przez profesjonalistów – rowery Loca Bikes znajdują nabywców wśród profesjonalistów oraz…. gwiazd. Mowa tu chociażby o Borysie Szycu. O Wrocławianach pisały renomowane magazyny lifestylowe. Rdzeń oferty Loca stanowi kilka modeli: Gravel Alu, Gravel Stal, Gravel Carbon, a także rower miejski (damski lub męski). Każdy z nich występuje w wielu wariantach kolorystycznych: Powder Candy, Zebra, Metal Gun, Metallic Blue, Pixel Camo, Kameleon, Pearl, Yellow i wielu innych. Każdy z nich personalizuje się według własnego uznania: dobiera się rozmiar ramy (na przykład 50 CM), napęd (różne modele osprzętu Shimano GRX) oraz koła. Wybór kół jest ważny z punktu widzenia użytkowania roweru. Specjaliści z firmy Loca chętnie doradzają w najlepszym wyborze. Najlżejsze koła ważą jedynie 1250 gramów i wyposażone są w karbonowe obręcze. Płaski profil gwarantuje w nich niskie opory powietrza. Jeżeli tak zaawansowane koła nie są potrzebne do rekreacyjnej jazdy po żwirze, producent poleca zestawy wejściowe, zapewniające świetny start w fascynującym świecie szybkiej jazdy w terenie. 

Rowery miejskie

Wrocławski producent Loca oferuje także rowery miejskie. Ich uniwersalność zawdzięcza się niskiej wadze (do 9 kilogramów), karbonowym widelcom i minimalizacji osprzętu (jeżeli użytkownik dodatkowego osprzętu nie potrzebuje). Manufaktura Loca z dumą oznajmia, że każdy rower tworzony jest według życzenia klienta. Nie ma tu mowy o wysyłaniu rowerów w formie gotowych rozwiązań, które w gruncie rzeczy nie pasują do nikogo. Napęd rowerów Loca dzieli się na pasek i łańcuch. Co ciekawe, pasek sprawdza się w wielu aspektach lepiej, niż łańcuch – jest ciszej, nie ma uciążliwego smaru, a także nie trzeba martwić się o rdzę. Pasek sprawdza się oczywiście tylko w rowerze miejskim, ponieważ nie można zaimplementować w nim przerzutek. Wbrew logice, poliuretanowy pasek jest także dużo wytrzymalszy od łańcucha, mającego uciążliwą tendencję do rozciągania się.