Samsung Fold, czyli telefony ze składanym… ekranem

0
(0)

Samsung Galaxy Z series – dawno oczekiwana innowacja

Samsung swoimi telefonami raczej nigdy nie przyzwyczajał nas do przesadnej innowacji na jakimkolwiek polu. Chińskie marki, jak na przykład Xiaomi, zawsze chciały pochwalić się większą ilością megapikseli, Apple brylował zaś w kwestii designu. W 2019 roku nastąpił jednak przełom, a Samsung powoli patentował wszystkie technologie umożliwiające stworzenie produktu prawdziwie rewolucyjnego – Samsung Fold. Pomimo wysokiej ceny, tak zwane ,,Foldy” są coraz popularniejsze. Z modelu na model usuwane są także poważniejsze wpadki, a telefony są dużo wytrzymalsze. 

Samsung Fold – składany telefon

Kiedyś składanie ekranu tabletu czy telefonu było niemożliwe. Ekrany LCD łamały się i były bezużyteczne. W 2019 roku nastąpił przełom, a światło dzienne ujrzał Samsung Galaxy Z Fold (pierwszej generacji). Premiera była bardzo problematyczna, pierwsza seria oddana testerom padała ofiarą szeregu usterek, jednak szlaki zostały przetarte i w ciągu kilku tygodni udało się zaprezentować… kolejny rozkładany model. Tym razem był to Samsung Galaxy Z Flip. Czym różni się Fold od Flipa? Wcześniejszy model, Fold, składa się wzdłuż osi pionowej, zaś Flip składa się wzdłuż osi poziomej, jak znane wszystkim telefony z klapką. Technicznie, ani Flip, ani Fold nie zaskakują – 12 GB RAM, 512 GB pamięci oraz procesor Qualcomm Snapdragon 855. W przeciwieństwie do modeli Galaxy S10 czy S11, ten lepiej oceniany procesor był montowany na wszystkie, a nie tylko wybrane, rynki. 

Nadchodzi następca, czyli Fold 2

Kolejny Samsung Fold oznaczony był cyfrą ,,2”. Prezentacja miała miejsce niemal rok po premierze pierwszego Folda. Tym razem poprawiono wszystko to, co zarzucano poprzednikowi – utwardzono ekran, uszczelniono mechanizm składający urządzenie (zapożyczony z modeli Flip) i wprowadzono kolejną generację procesora Snapdragon – 865+. W kwestii pojemności można mówić o… regresie. Do wyboru wciąż pozostaje wariant 512 GB, jednak wprowadzono równolegle również wersję 256 GB – prawdopodobnie w celu zmniejszenia sugerowanej ceny. Ilość pamięci RAM pozostała bez zmian.

Samsung Fold 3 – aktualny model!

Fold trzeciej generacji raczej nie przynosi rewolucji względem poprzednika, wielu recenzentów nie zaleca nawet zmiany z modelu 2 na 3. Z urządzenia można korzystać jak z normalnego smartfona, za pomocą przedniego ekranu, jednak w każdej chwili można otworzyć wewnętrzny, składany ekran, tworząc prawdziwy tablet. Dla osób chcących połączyć składany ekran z małymi rozmiarami przewidziany jest zaś Galaxy Z Flip.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł