Słuchawki do biegania – jak je wybrać?

0
(0)

Słuchanie muzyki podczas biegania jest dzisiaj nie tylko standardem, ale i czynnością, dzięki której sam proces biegania jest zdecydowanie bardziej przyjemny. Muzyka motywuje do działania i sprawia, że ma się więcej sił oraz chęci do pokonania kolejnych metrów. Całą przyjemność z biegu przy słuchaniu ulubionej muzyki mogą jednak popsuć źle dobra słuchawki. Za duże, za małe, wypadające z kanału usznego lub zbyt mocno go uciskające. Na co więc patrzeć w sklepach, żeby optymalnie dopasować je do swoich potrzeb? Sprawdźmy!

Wybieramy słuchawki do biegania

Punktem pierwszym podczas zakupów jest szukanie słuchawek w profesjonalnych sklepach sportowych. Chodzi o to, by były one dopasowane do potrzeb osoby aktywnej, a nie takiej, która ulubionych kawałków słucha wygodnie w domu. Różnica między takimi rodzajami słuchawek jest zwykle ogromna: w komforcie noszenia, w dźwięku, w filtrowaniu basów, głośności, ale i w swobodzie podłączania do Bluetooth wtedy, gdy jest się w intensywnym ruchu.

Na co patrzeć, kupując słuchawki do biegania?

  • Dopasowanie do uszu – rzecz najważniejsza. Słuchawki nie mogą wypadać z ucha przy intensywnych ćwiczeniach. Warto przymierzyć je w sklepie i poskakać, poobracać głowę czy lekko powstrząsać ciałem, sprawdzając czy nie będą się z uszu wysuwać. Jeśli tak – wybierzmy inne! Nie każdy sklep daje możliwość przymierzenia słuchawek, dlatego zabierzmy ze sobą paragon i upewnijmy się czy w razie niepasowania, możemy je zwrócić. Często wygodniej jest kupić takie słuchawki w internecie – wtedy na ich odesłanie mamy całe 14 dni, co w sklepach stacjonarnych nie zawsze jest możliwe.
  • Upewnijmy się czy słuchawki mogą się łączyć z Bluetooth – nie powinny być podłączane kablem, ponieważ w trakcie biegania będą krępować ruchy i plątać się np. przy podskokach. Opcja Bluetooth powinna być obowiązkowa!
  • Waga – im lżejsze, tym lepiej.
  • Mikrofon – jeśli słuchawki są w niego wyposażone, to powinien się on znajdować wewnątrz słuchawek, a nie na odstających kabelkach
  • Filtrowanie dźwięków – w terenie dźwięki odbiera się zupełnie inaczej niż w pomieszczeniu, dlatego w opisie producenta danych słuchawek sprawdź, czy np. posiadają one filtr dźwięku. Ta opcja zdecydowanie zwiększy i komfort słuchania i bezpieczeństwo gdy słuchasz muzyki biegnąć np. po drodze.
  • Zakres regulowania głośności
  • Długość czasu, jaką dane słuchawki mogą pracować na baterii. To szczególnie istotne przy długich treningach.

W/w punkty, dobrze sprawdzone podczas zakupów, pozwolą Ci wybrać optymalne słuchawki do biegania!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł