Tatuaże męskie – najmodniejsze wzory

0
(0)

Mężczyźni od dawna pokrywali swoje ciała licznymi tatuażami i znamionami. Od niepamiętnych czasów tatuowanie się było na porządku dzienny w różnych plemionach, nacjach i religiach. Niegdyś sztuka na ciele miała charakter rytualny i różnego rodzaju prace były kwestią przywileju, stanu a także pozycji w społeczeństwie. Dawniej tatuowali się głównie wojownicy, którzy otrzymywali tatuaże za zasługi bojowe oraz za wykazanie się podczas polowania. Zwyczaj ten zapoczątkowały plemiona maoryskie i ludy zamieszkujące dzisiejsze hawaje. Przywilej tatuowania się posiadali także kapłani, dawne ludy wierzyły, że poprzez ból i cierpienie związane z wykonywaniem takiej pracy przewodnik duchowy łączy się z zaświatami. Był to swego rodzaju obrzęd religijny. W feudalnej japonii tatuaże były wyznacznikiem stanu materialnego, zatem nieliczna grupa ludzi mogła sobie na niego pozwolić. Byli to zazwyczaj samurajowie i władcy.

Tatuaże męskie- co najczęściej tatuują sobie mężczyźni?

W dzisiejszych czasach na wykonanie sobie tatuażu może pozwolić sobie niemal każdy. Niezależnie od stanu materialnego, pozycji w społeczeństwie, jak i wykonywanego zawodu. Na chwile obecną kanon motywów jakie wykonują sobie mężczyźni jest dość rozległy, a inspiracji i pomysłów tylko przybywa. Możemy jednak wyróżnić kilka motywów, które są najczęściej wybierane i najchętniej wykonywane. Nikogo nie zaskoczy fakt, że na pierwszym miejscu pojawiają się dzikie zwierzęta, najczęściej jest to lew, niedźwiedź, tygrys czy tak bardzo już rozpowszechniony wilk. Mężczyźni tak często je wybierają ponieważ kojarzone są one jednoznacznie z wolnością i niezależnością oraz pierwotnymi instynktami. Dawniej, kiedy sztuka tatuażu nie była tak rozwinięta popularnością cieszyły się także tribale,prace inspirowane tatuażami maoryskich wojowników oraz sztuki polinezyjskiej. Dużą popularnością odznaczają się również motywy czaszki i kobiecego portretu, zapewne przez swoją estetykę i aspekty wizualne.

Tatuaże męskie- jak wybrać idealny wzór?

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie sobie tatuażu warto zrobić tzw. research. W momencie, kiedy jesteśmy pewni jaki motyw chcemy umieścić na swoim ciele powinniśmy znaleźć artystę, który najlepiej naszym zdaniem podoła temu zadaniu. Pomocne w wyszukiwaniu i wertowaniu propozycji mogą okazać się rozpowszechnione dziś social media. Kiedy przedstawimy nasz pomysł tatuatorowi musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tworzenie projektu z uwzględnieniem wszystkich detali i szczegółów zabiera mu naprawdę dużo czasu. Przed sesją dostaniemy projekt do wglądu, mamy także prawo żądać niewielkich poprawek, jeśli mamy jakieś zastrzeżenia co do wzoru. Proces wybierania inspiracji może być długotrwały i monotonny, ale należy pamiętać, że tatuaż ten zostanie z nami przez resztę życia i warto postarać się o to, żeby był jak najlepiej wykonany oraz zaplanowany.

Najmodniejsze miejsca na ciele na tatuaż.

Najczęściej wybieranymi miejscami w przypadku panów są rzecz jasna ręce. Powód może wydawać się prozaiczny, ale nie bezpodstawny. Chodzi przede wszystkim o prezencję i wizerunek, tatuaż na ręku od razu rzuca się w oczy. Widząc kogoś z wytatuowanymi rękami od razu podświadomie nabieramy respektu i dystansu do tej osoby. Te atawistyczne pobudki prowadzą także do decyzji o wytatuowaniu całych rąk tworząc tzw. rękawy. Jednak ręce nie są jedynym miejscem, w którym często tatuują się mężczyźni.

 -tatuaże męskie przedramię

Na przedramieniu panowie zazwyczaj umieszczają motywy ważne dla nich lub niosące za sobą głębokie przesłanie. Mogą to być imiona dzieci lub daty ich urodzin, imię zwierzaka lub wspomniane wcześniej motywy zwierzęce z dwojaką symboliką.

– tatuaże na szyi męskie

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na wykonanie sobie tatuażu na szyi. Oprócz tego, że jest to miejsce bardzo bolesne, odznacza się także tym, iż tatuaż na szyi wygląda imponująco. Co do motywów, najczęściej są to różne napisy, zarówno pojedyncze słowa jak i złożone sentencje. Coraz częściej można zaobserwować na męskich szyjach wizerunki diabła i anioła szeptających do ucha.

– tatuaże męskie na rękę

Odnośnie rękawów sprawa wygląda trochę bardziej skomplikowanie. Ponieważ powierzchnia jest większa, większe są również możliwości jak chociażby prace o charakterze mitologicznej czy baśniowej. Panowie jednak rzadko kiedy decydują się na odstępstwa od normy i większość idąc utartym schematem decyduje się na prace realistyczne, w których zawarte są najbardziej kanoniczne motywy.

– tatuaże na dłoni męskie

Dłoń to kolejne miejsce w którym coraz częściej tatuują się mężczyźni. Tutaj niewątpliwie na podium znajduje się motyw róży, zapewne ze względu na modę i wspomniany wcześniej brak odstępstw od normy. Rzadziej są to sentencje lub powtarzany wciąż motyw królewskiej korony.

– tatuaże na plecach męskie

Jeśli chodzi o plecy, jest to jedno z niewielu miejsc, w którym każdy mężczyzna chce mieć coś oryginalnego i niepowtarzalnego. Bardzo często tatuowane są na nich motywy japońskie, które w tym miejscu wyglądają niemalże idealnie. Równie popularne są motywy skandynawskie, nawiązujące do wojowników lub olbrzymie i szczegółowe batalistyki.

– tatuaże za uchem męskie

Tatuowanie się za uchem w przypadku mężczyzn nie jest zbyt dobrze odbierane przez społeczeństwo ze względu na powiązanie tego konkretnego miejsca z tatuażem więziennym. W zakładach karnych takim tatuażem oznacza się osadzonych najniższej rangi, których nikt nie traktuje dobrze. Z tego powodu męska część tatuowanych niechętnie tatuuje się za uszami. Są to zazwyczaj małe, symboliczne wzory, przeważnie krzyże.

– tatuaże męskie na nodze

Mężczyźni przeważnie umieszczają na swoich nogach wzory, które są dla nich mniej istotne. Najczęściej są to postacie z kreskówek lub animacji. W przypadku dolnych kończyn panowie decydują się zazwyczaj na motywy, które mają aspekt tylko i wyłącznie wizualny, bez przesadnej symboliki.

– tatuaże męskie na klatce piersiowej

Klatka piersiowa to kolejne miejsce, w którym powielanie pewnego pomysłu i pogoń za trendami widoczne są gołym okiem. Dzieje się tak dlatego, że najczęściej wybieranym motywem w przypadku tegoż właśnie miejsca są skrzydła. Mogą to być prace w różnych stylach i formach, ale wszystkie łączy to, że są to właśnie skrzydła, które na zawsze wpisały się złotymi literami do kanonu najmodniejszych wzorów umieszczanych na klatce piersiowej.

– tatuaże męskie na łydce

Jak wyżej nadmieniono, mężczyźni nie przykładają dużej wagi do symboliki tatuaży wykonywanych na nogach. Według nich mają za zadanie po prostu dobrze się prezentować, dlatego wybierają między innymi motywy komiksowe, czaszki a w dawniejszych czasach właśnie w tym miejscu umieszczane były wcześniej wspomniane tribale.

Jak pielęgnować tatuaż?

W kwestii pielęgnacji i dbania o sam tatuaż wśród artystów zawsze dominuje jedna, podstawowa zasada “słuchać tego, kto Cię wytatuował”. Stosowanie się do wskazówek artysty to najważniejsza rzecz podczas procesu gojenia się naszego małego arcydzieła. Metody pielęgnacji mogą się nieco od siebie różnić, ale każdy artysta informuje swojego klienta po zakończonym tatuażu o tak ważnych rzeczach jak chociażby regularne nawilżanie, unikanie długich kąpieli i zbiorników wodnych, nie wystawianie pracy na słońce czy nie zrywanie strupków. Jeśli klient zastosuje się bez wyjątku do wszystkich wskazówek artysty, będzie mógł cieszyć się piękną ozdobą na swoim ciele do końca życia.

Tatuaże męskie- wzory.

– tatuaże męskie małe

Małe wzory są zazwyczaj umieszczane w miejscach o małej powierzchni, w przypadku panów najczęściej są to palce. Często są to symbole z większych znaczeniem lub wyszukana ikonografia, która jest zrozumiała tylko dla posiadacza takiego tatuażu.

– tatuaże męskie rękaw

Mężczyźni są wzrokowcami, a więc priorytetem dla nich jest, aby praca ładnie wyglądała i dobrze się prezentowała. Idąc tym tokiem myślenia, jeśli mowa o rękawie, wybierają zazwyczaj prace realistyczne, w których prezencja i aspekt wizualny są na pierwszym miejscu. Motywy bywają różne, od wspomnianych wcześniej dzikich zwierząt, przez prace o charakterze mitologicznym, kończąc na tatuażach graficznych rodem z komiksu lub kreskówki.

– tatuaże męskie z imionami dzieci

Ojcowie najczęściej tatuują sobie imiona swoich pociech na nadgarstku lub klatce piersiowej. Prace te niekiedy są okraszone małymi skrzydełkami lub napisane fantazyjną czcionką. Jednak ostatnimi czasy odchodzi się od wykonywania imion, coraz częściej można zaobserwować pracę symboliczne np. dorosłego wilka z młodymi.

– tatuaże męskie napisy po łacinie

Po dziś dzień napisy w języku łacińskim są modnymi wzorami tatuowanymi przez ludzi na całym świecie. Powód prawdopodobnie jest taki, iż jak twierdzą sami tatuowani “wszystko po łacinie brzmi mądrze”. W myśl tej zasady ludzie ozdabiają swoje ciała cytatami, sentencjami oraz mottami życiowymi właśnie w języku łacińskim.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł