Zewnętrzne oświetlenie LED do auta. Dlaczego warto inwestować w jakość żarówek LED

0
(0)

Obowiązkiem każdego właściciela samochodu jest dbanie o to, aby zamontowane w nim oświetlenie zewnętrzne było dobrej jakości i działało bez zarzutu. Wszystko po to, aby zapewnić sobie dobrą widoczność w trakcie jazdy oraz sprawić, że nasze auto będzie z daleka widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Od lat sprawdzonym wyborem w tym zakresie jest oświetlenie zewnętrzne LED. W tym artykule sprawdzimy, dlaczego warto w nie zainwestować.

Zadbaj o bezpieczeństwo i komfort jazdy 

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego w Polsce, podczas jazdy autem musimy mieć włączone światła. Wymóg ten obowiązuje bez względu na porę dnia, porę roku i warunki atmosferyczne. Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy ma dobre oświetlenie. Jeżeli droga jest dobrze doświetlona, to minimalizujemy ryzyko ewentualnych wypadków. To niezwykle ważne, ponieważ w warunkach zaciemnienia musimy być bardzo czujni. 

Jakie żarówki zaliczane są do oświetlenia zewnętrznego samochodu?

Dla bezpieczeństwa jazdy kluczowe jest oświetlenie zewnętrzne samochodu. Jego specyfikę regulują przepisy. W ramach oświetlenia zewnętrznego wymienia się takie światła jak: mijania (krótkie), drogowe (długie), do jazdy dziennej, kierunkowskazy, awaryjne, postojowe, pozycyjne, cofania, przeciwmgielne, obrysowe, odblaskowe i hamowania (STOP). Każde z nich powinno działać bez zarzutu. Jakiekolwiek usterki, np. przepalona żarówka, powinny być szybko diagnozowane i naprawiane. W ten sposób dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również bezpieczeństwo i komfort innych uczestników ruchu drogowego. Z doświadczenia wiemy, że najczęściej problemy dotyczą żarówek samochodowych H7, które wykorzystywane są w głównych reflektorach pojazdu. Właśnie dlatego warto postawić przy nich na najwyższej jakości produkty dostępne na rynku. 

Zewnętrzne oświetlenie LED do samochodu – kluczowe zalety

Od lat wyborem świadomych kierowców jest zewnętrzne oświetlenie LED do samochodu. Żarówki wykonane w technologii LED posiadają wiele zalet. Przede wszystkim nowoczesne i wydajne modele gwarantują lepszej jakości strumień światła o pożądanej barwie. Dzięki temu droga jest jeszcze lepiej doświetlona, a nasze auto widoczne dla innych uczestników ruchu. Pod tym względem technologia LED wykazuje zdecydowanie lepsze parametry techniczne od klasycznych modeli halogenowych. 

Zwiększona żywotność technologii LED

Żarówki LED charakteryzują się zwiększoną żywotnością i wytrzymałością eksploatacyjną. Dzięki temu są zakupem na wiele lat. Starannie dobrane modele od renomowanych producentów potrafią być nawet kilkukrotnie żywotniejsze od modeli halogenowych. To sprawia, że choć są droższe w zakupie, to jednak okazują się bardziej opłacalne w kontekście wieloletniej eksploatacji. 

Mniejszy pobór prądu

Oświetlenie LED zewnętrzne do auta cenione jest również ze względu na jego energooszczędność. Pod tym względem technologia LED jest nawet kilkanaście razy bardziej wydajna od modeli halogenowych. Żarówki LED stanowią mniejsze obciążenie dla akumulatora, dzięki czemu spowalnia się proces jego degradacji. Generuje to określone korzyści po stronie właściciela auta, w tym przede wszystkim redukuje koszty związane z jego utrzymaniem i ewentualną, szybszą wymianą akumulatora. 

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne od Market-LED

Jeżeli chcesz zainwestować w wydajne i nowoczesne oświetlenie zewnętrzne, to warto zapoznać się z możliwościami żarówek LED. Technologia ta wykorzystywana jest w motoryzacji od lat. Doceniają ją zarówno kierowcy, jak i producenci aut. Stanowi bardziej wydajną alternatywę dla dotychczas stosowanych żarówek. Cenionym partnerem w obszarze dystrybucji wysokiej jakości produktów oświetleniowych do samochodów jest Market-LED. To sklep ekspercki, który od 2018 roku dba o zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Znajdziesz w nim zarówno oświetlenie LED do samochodu zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem Market-LED oraz do zakupów bezpośrednio w sklepie internetowym. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł