Detailing, czyli zabiegi pielęgnacyjne dla aut. Co mamy do wyboru? Dlaczego warto?

5
(1)

Jest doskonale znany posiadaczom samochodów premium, chociaż firmy zajmujące się wynajmem samochodów także korzystają z tego typu zabiegów. Detailing to bowiem szereg rozwiązań, na które decydują się wszyscy ci, którym aby samochód prezentował się nienagannie przez jak najdłuższy czas. Określany często jako car SPA, auto detailing stał się jednym z najskuteczniejszych sposobów na przywracanie i utrzymywanie pojazdu w jak najlepszej kondycji. Na czym dokładnie polega taka pielęgnacja? Co obejmuje i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Popularne usługi car detailingu

Tym, co dla niektórych może być dużym zaskoczeniem, jest wielowymiarowy charakter, jakim odznacza się detailing. Nie jest to bowiem kwestia jedynie estetyki, ale również technicznego stanu pojazdu, który w tym obszarze szczególnie mocno jest związany z karoserią. Usługi, jakie oferuje car SPA, obejmują zarówno gruntowne czyszczenie i mycie auta – w środku i na zewnątrz, jak również jego renowację, naprawę i ochronę.

Szczególnie istotna jest tutaj karoseria auta, która za sprawą zabiegów detailingu zyskuje nowe życie oraz dodatkowe właściwości, jakie zapewniają jej powłoki kwarcowe, ceramiczne czy folie PPF. O tym, jakie dokładnie korzyści płyną z tego typu rozwiązań, będzie jeszcze więcej w dalszej części artykułu, najpierw jednak warto zapoznać się z najbardziej popularnymi usługami detailingowymi, do których zaliczyć należy:

  • mycie detailingowe (przy użyciu specjalistycznych urządzeń i środków chemicznych)
  • czyszczenie wnętrza
  • renowację skórzanej tapicerki
  • dekontaminację lakieru
  • usuwanie wgnieceń i korekta lakieru
  • zabezpieczenie karoserii za pomocą określonego rozwiązania (powłoki kwarcowe lub ceramiczne, folia PPF lub folie kolorowe, czyli tzw. wrapping)
  • czyszczenie felg i zacisków oraz ich zabezpieczenie i ewentualne lakierowanie
  • niewidzialną wycieraczkę (specjalne powłoki hydrofobowe na szybę)

Jak widać, usługi detailingowe to szeroki przekrój różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych, renowacyjnych, naprawczych i ochronnych. Przy czym można skorzystać z wybranych usług obejmujących konkretne zabiegi lub zdecydować się na kompleksowe rozwiązanie. Możliwości konfiguracji detailngu jest naprawdę wiele, a specjaliści oferujący takie zabiegi dają w tym zakresie szerokie pole manewru, oferując atrakcyjne pakiety lub indywidualne dostosowanie detailingu do danych potrzeb.

Korzyści, jakie daje car SPA

Do największych korzyści detailingu zaliczyć należy atrakcyjny wygląd i utrzymanie wysokiej wartości samochodu przez bardzo długi czas. Przy czym zabezpieczenie karoserii, w postaci powłok czy folii ochronnych, to nie tylko kwestia estetyki, ale również zmniejszenie ryzyka konieczności kosztownej naprawy lakieru, co niestety nawet w nowych samochodach z wyższej półki bywa poważnym problemem. Piękne i zadbane wnętrze wraz z błyszczącą i zdrową karoserią to również pewność, że w chwili, gdy będziemy chcieli zmienić pojazd na inny, bez problemu sprzedamy swoje stare auto.

Dlaczego warto postawić na profesjonalny detailing?

Już przy opisie popularnych usług pielęgnacyjnych i renowacyjnych czy w końcu stylizacyjnych doskonale widać, że wszystkie zabiegi związane z detailingiem wymagają odpowiedniego zaplecza technicznego, precyzji i umiejętności. Z tego też powodu najlepsze efekty można osiągnąć, korzystając z usług ekspertów, którzy zajmują się detailingiem profesjonalnie. Jest to gwarancja trwałości efektów i pełnego bezpieczeństwa całego procesu. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że detailing to również ingerencja w samochód, która powinna być przeprowadzana w jak najbardziej umiejętny i niezwykle precyzyjny sposób.

źródło grafik: VCentrum

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł