Kim jest Joanna Jędrzejczyk? [Instagram, partner, UFC]

0
(0)

Joanna Jędrzejczyk to reprezentantka Polski w mieszanych sztukach walki (MMA), boksie oraz Muay Thai, a jej osiągnięcia robią naprawdę duże wrażenie. Kobieta stoczyła siedemnaście walk w zawodowej karierze, z czego aż 15 wygrała. Jest pierwszą Polką występującą w prestiżowej organizacji UFC, a od 26 lipca 2018 roku jest numerem 1 w oficjalnym rankingu kategorii słomkowej. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jej temat, czytajcie dalej.

Kim jest Joanna Jędrzejczyk?

Joanna Jędrzejczyk urodziła się 18 sierpnia 1987 roku. Pochodzi z Olsztyna. Co ciekawe, ma siostrę bliźniaczkę. Studiowała wychowanie fizyczne oraz gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.

Sport był w jej życiu od zawsze. Najpierw uprawiała koszykówkę, później piłkę ręczną oraz taekwondo. W wieku 16 lat zaczęło trenować tajski boks, a już pół roku później została mistrzynią Polski w tym sporcie. Przez wiele lat doskonale radziła sobie zarówno w walkach zawodowych, jak i amatorskich – przez 10 lat zdobyła 70 zwycięstw. Następnie skupiła się na treningach MMA.

Joanna Jędrzejczyk — federacja UFC

Po doskonałych walkach w 2014 roku podpisała swój pierwszy profesjonalny kontrakt z federacją UFC. 14 marca 2015 roku została mistrzynią świata tej organizacji w kategorii słomkowej. Pas mistrzyni straciła dopiero 4 listopada 2017 roku.

Joanna Jędrzejczyk — sukcesy

  • Mistrzyni UFC w wadze słomkowej (2015–2017),
  • ALMMA 18 (polska organizacja MMA na szczeblu amatorskim) – kat. 55 kg (2012),
  • Bloodyelbow.com – zawodniczka Roku (2015),
  • Sherdog.com – I miejsce w rankingu kobiet P4P (2015),
  • Srebrny medal mistrzostw Polski w boksie w kategorii lekkiej – 57 kg (2011),

Joanna Jędrzejczyk — partner

Joanna Jedrzejczyk przez wiele lat związana była z piłkarzem Przemysławem Butą. Para była nawet zaręczona. Ostatecznie ich drogi rozeszły się, ponoć Buta miał zdradzać Jedrzejczyk. Aktualnie zawodniczka MMA jest szczęśliwie zakochana. W 2020 roku na uroczystej premierze sztuki „Victoria True Woman Show” w Teatrze Garnizon Sztuki Joanna Jędrzejczak pojawiła się z nowym ukochanym. W jednym z wywiadów przyznała nawet, że w niedalekiej przyszłości planuje macierzyństwo i małżeństwo.

Joanna Jędrzejczyk — Instagram

Swoje konto na Instagramie prowadzi pod nazwą @joannajedrzejczyk. Jej aktywność śledzi już ponad 1,9 miliona użytkowników. Publikuje tam zdjęcia z treningów i walk, a dzięki dodawanym na bieżąco relacjom pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi licznymi fanami z całego świata.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł