Jabłczan kreatyny – popularna i stabilna forma kreatyny

0
(0)

Jabłczan kreatyny to suplement diety, który cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród początkujących miłośników aktywnego trybu życia, jak i w gronie doświadczonych sportowców. To preparat anaboliczny, który sprzyja zwiększeniu masy mięśniowej, a także pozytywnie oddziałuje na wytrzymałość, siłę i wydolność fizyczną sportowców. To związek, który może również wspierać procesy regeneracyjne zachodzące w ustroju po zakończeniu wykonywania treningu.

Czym jest kreatyna?

Kreatyna to związek naturalnie wytwarzany w ludzkim organizmie, który powstaje w ustroju w obecności aminokwasów, takich jak L-metionina, L-arginina i L-glicyna. To składnik, znany jako kwas beta-metyloguanidynooctowy, który można dostarczać do organizmu także wraz z codziennym jadłospisem – substancję można pozyskiwać z produktów pochodzenia zwierzęcego – z ryb, mięsa, mleka i produktów mlecznych.

Ponieważ osoby aktywne fizycznie wykazują zwiększone zapotrzebowanie na kreatynę, a ilości związku naturalnie syntetyzowane w ludzkim organizmie oraz dostarczane do ustroju wraz z pożywieniem są niewielkie, dużym zainteresowaniem wśród sportowców cieszą się suplementy diety będące skoncentrowanym źródłem związku.

Na rynku suplementów diety można znaleźć preparaty kreatynowe w różnej postaci. Najprostszą formę stanowi monohydrat kreatyny, a za stabilny związek, który zyskuje coraz większą popularność wśród konsumentów, uznaje się jabłczan kreatyny (https://ostrovit.com/pl/menu/jablczan-kreatyny-18866.html).

Jabłczan kreatyny – co to?

Jabłczan kreatyny stanowi połączenie cząsteczek kwasu jabłkowego z cząsteczką kreatyny. To związek, który wyróżnia się doskonałą rozpuszczalnością w wodzie, a także świetną wchłanialnością i przyswajalnością. Obecność kwasu jabłkowego w substancji sprawia, że cząsteczki kreatyny szybciej mogą docierać do komórek mięśniowych, wspierając mięśnie i sprzyjając uzyskaniu pożądanych efektów.

Jabłczan kreatyny wykazuje mniejszą zdolność do wiązania wody niż monohydrat kreatyny, co przez jednych uznawane jest za zaletę, a przez innych za wadę produktu. Związek nie przyczynia się do uczucia „zalania” organizmu, a jednocześnie może powodować mniejszy przyrost masy ciała.

Właściwości jabłczanu kreatyny

Jabłczan kreatyny zwiększa produkcję ATP i ilość fosfokreatyny w tkance mięśniowej. Substancja wykazuje działanie anaboliczne i tym samym sprzyja syntezie białek mięśniowych, przyczyniając się jednocześnie do zwiększenia masy mięśniowej. Związek może również pozytywnie wpływać na siłę i wytrzymałość organizmu sportowca, a także może korzystnie oddziaływać na wydolność fizyczną.

Jabłczan kreatyny szybko się wchłania i wspomaga regenerację ustroju po zakończeniu treningu – składnik może zmniejszać bolesność mięśni po wysiłku fizycznym, a także minimalizować ryzyko urazów i kontuzji. Kreatyna w towarzystwie kwasu jabłkowego może również przyspieszać naprawę mikrouszkodzeń i powrót organizmu do pełnej sprawności. Jabłczan kreatyny może wspierać też prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i pracę mózgu, a także może być pomocny podczas redukcji masy ciała.

Jabłczan kreatyny w postaci suplementów diety

Wśród dostępnych preparatów kreatynowych można znaleźć jabłczan kreatyny w formie tabletek, a także kapsułek czy w proszku. Dobór odpowiedniej postaci suplementu diety to kwestia indywidualnych preferencji i upodobań. Decydując się na stosowanie jabłczanu kreatyny, warto jednak zwrócić na skład produktu i wybrać taki preparat, który nie zawiera zbędnych dodatków oraz wypełniaczy.

Poszukując wysokiej jakości jabłczanu kreatyny warto zapoznać się z ofertą marki Ostrovit.com – różnorodny asortyment sprawia, że wśród produktów proponowanych przez producenta każdy zawodnik znajdzie suplement diety odpowiadający jego indywidualnym potrzebom i preferencjom.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł