Jak zbudować gotowy dom o powierzchni 70m2 w zaledwie 21 dni?

0
(0)

Wiele osób marzy o własnym domu. Jednak budowa domu wydaje się czasochłonna i często trwa nawet dwa lata. Ale tak wcale nie musi być. Dziś podpowiemy Wam jak zbudować gotowy dom o powierzchni 70 m2 w zaledwie 21 dni.

Gotowy dom w zaledwie 21 dni? Tak to możliwe!

Wybierając tradycyjną metodę budowy, do domu często można wprowadzić się po roku i jest to stosunkowo krótki termin. Na szczęście można zdecydować się na na nowoczesne budownictwo prefabrykowane i zyskać dom w 21 dni. Warto wiedzieć, czym jest technologia prefabrykacji. Otóż gotowe elementy budynku powstają na podstawie projektu. Cały proces odbywa się w fabryce. Wszystkie elementy wykonuje się zgodnie z projektem, następnie transportuje na teren budowy, gdzie są łączone. W przypadku prefabrykacji nawet pogoda nie jest przeszkodą. Rzeczywiście łączenie kondygnacji i podzespołów może odbywać się nawet w ujemnej temperaturze czy w słońcu. Nie trzeba także obawiać się przerw spowodowanych koniecznością przeschnięcia materiałów. Cena gotowych domów z prefabrykatów jest nieco wyższa niż w przypadku tradycyjnego budownictwa, ale z drugiej strony modułowe domy prefabrykowane mogą być gotowe w 3 tygodnie. Należy zwrócić uwagę, że dzięki cienkim ścianom zyskujecie dodatkową powierzchnię użytkową. 

Projekty domów prefabrykowanych – szeroki wybór dla wymagających

Domy gotowe z prefabrykatów nie są kosztowne w utrzymaniu. Rzeczywiście są energooszczędne, a dzięki szczelnym ścianom i idealnie dopasowanej stolarce okiennej nie trzeba obawiać się ucieczki ciepła przez nieszczelności, co generowałoby wyższe koszty. Jednocześnie projekty gotowych domów są naprawdę różnorodne i każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybrać te parterowe, jednokondygnacyjne czy też połtorakondygnacyjne, a nawet wyższe. Mogą być utrzymane w klasycznym stylu, ale też można wybrać projekty w stylistyce high-tech czy nawet retro. 

Dlaczego warto zdecydować się na prefabrykację?

Domy z prefabrykatów spełniają najbardziej restrykcyjne normy jakościowe. Są też trwałe i świetnie utrzymują ciepło. Ich największą zaletą jest nie tylko funkcjonalność i krótki czas budowy, ale też fakt, że są ekologiczne. Podczas produkcji nie powstają śmieci, które mogłyby zanieczyścić środowisko. Warto wybrać firmę, która przygotowuje projekty domów pod klucz.     

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł