Jak zorganizować tani i ciekawy city break będąc studentem?

0
(0)

Studenckie lata to doskonały moment na to, by skorzystać z przedłużonych wakacji i poświęcić kilka dni na zwiedzenie jednego z najsłynniejszych miast w Europie. Jak to zrobić, by z jednej strony zobaczyć wszystko, o czym marzymy, a z drugiej nie zbankrutować? Podpowiadamy.

Tani city break – gdzie szukać lotów?

Poszukiwanie lotów na city break to jeden z najistotniejszych momentów, od którego w dużej mierze zależy, czy nasza podróż faktycznie będzie mogła mieścić się w kategoriach wyjazdu budżetowego. Przede wszystkim miejsce, w którym poszukujemy biletów. Nie ma co tracić czasu na śledzenie wszystkich stron linii lotniczych. Jeśli zależy nam na najlepszych ofertach, warto postawić na portal, który integruje ze sobą oferty wszystkich dostępnych przewoźników.

Na eSky.pl znajdziemy dostęp do propozycji setek linii lotniczych – w jednym miejscu, na podstawie naszych filtrów wyszukiwania. To doskonałe rozwiązanie, jeśli jesteśmy elastyczni w obszarze konkretnej daty, a nawet miejsca wyjazdu, ale zależy nam na znalezieniu lotów w okazyjnej cenie. Na eSky.pl praktycznie każdego dnia znajdziemy niezwykle atrakcyjne propozycje lotów – tych bliższych, jak i dalszych. Kilka dni w Dublinie? Weekend w Mediolanie? A może szybki wypad do stolicy Niemiec? Loty do każdego z tych miejsc znajdziemy na eSky.pl.

Noclegi w atrakcyjnych cenach – największy potencjał do oszczędności

Wyjazd na kilka dni za granicę zawsze wiąże się z koniecznością wynajęcia noclegu. Nie ma co się oszukiwać – to właśnie zakwaterowanie zabiera lwią część naszego budżetu podróżnego, dlatego tak istotne jest, by z odpowiednim wyprzedzeniem pomyśleć o wyborze budżetowego rozwiązania.

Warto postawić na hostele, które być może są nieco oddalone od ścisłego centrum, ale oferują naprawdę świetną cenę, a przy odrobinie szczęścia także bezpłatne śniadanie. Dla studentów liczących każdą złotówkę świetną propozycją będzie łóżko w pokoju współdzielonym. Wiele hosteli dostępnych na eSky.pl proponuje możliwość wynajęcia takiego pokoju wieloosobowego, który będzie nam faktycznie służył jedynie za nocleg. Bo przecież resztę czasu spędzimy na mieście, prawda? 

Jak zwiedzać i nie wyzerować swojego konta bankowego?

Każdy city break to niepowtarzalna okazja do zwiedzania i poznawania nowych, często kosztownych miejsc. Bilety wstępu do muzeów, innych atrakcji turystycznych, a nawet bilety komunikacji miejskiej – to wszystko oczywiście wydatki, na które warto się przygotować. Istnieje jednak wiele sposobów na to, by nieco obniżyć cenę przyjemności podczas naszego krótkiego wyjazdu.

Przede wszystkim zniżki studenckie, które są honorowane w praktycznie każdym kraju europejskim. W takim wypadku koniecznie musimy posiadać ze sobą legitymację studencką, która dowodzi naszego statusu studenta. Przed przyjazdem warto także zapoznać się z ofertą specjalnych kart miejskich, które uprawniają do zwiedzania wielu atrakcji i podróżowania komunikacją w ramach specjalnego programu. Takie miejskie karty to specjalność największych miast i w skali wyjazdu możemy na tym zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt euro. Sposobów na zaoszczędzenie jest wiele, jednak zawsze powinna przyświecać nam jedna myśl – do każdej atrakcji podchodźmy z rozsądkiem – wtedy wyjazd będzie nie dość, że tańszy, to jeszcze bardziej satysfakcjonujący. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł