Przyczepy kempingowe: czym się kierować przy wyborze przyczepy dla siebie?

0
(0)

Przyczepy kempingowe cieszą się ogromną popularnością, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Wiele osób zakochało się w karawaningu i nie wyobraża już sobie innej formy urlopowania – szczególnie dotyczy to rodzin z dziećmi. Do zakupu przyczepy warto podejść z chłodną głową, zwracając baczną uwagę na kilka istotnych szczegółów. Najważniejsze kryteria wyboru omawiamy w naszym poradniku.

DMC przyczepy

Wszelkie rozważania na temat wyposażenia, układu wnętrza czy jakości wykonania przyczepy kempingowej należy uzależnić od jednego kryterium: DMC pojazdu kempingowego. W pierwszej kolejności zaglądamy do dowodu rejestracyjnego auta, którym zamierzamy holować przyczepę.

Informację na temat DMC holowanej przyczepy znajdziemy w pozycji O.1. Jeśli okaże się, że samochód jest przystosowany do ciągnięcia maksymalnie 1500 kilogramów, to wiemy już, że musimy się ograniczyć wyłącznie do przyczep z tego przedziału wagowego, ewentualnie rozważyć zmianę holownika.

Układ wnętrza

Szukając przyczepy kempingowej dla siebie należy się poważnie zastanowić nad preferowanym układem wnętrza. Planując podróżowanie z np. dwójką dzieci naprawdę warto rozejrzeć się za przyczepą z osobnymi łóżkami, a najlepiej łóżkiem piętrowym, dzięki czemu rodzice będą mieć zapewnioną prywatną przestrzeń tylko dla siebie.

Zostając przy kwestii łóżka: rozwiązanie, w którym codziennie trzeba zamieniać salonkę w miejsce do spania nie jest zbyt wygodne. Jeśli więc tylko pozwala na to budżet i DMC holowanej przyczepy wpisane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, to radzimy poszukać modelu z osobnym, pełnoprawnym łóżkiem i salonką, która będzie służyć wyłącznie w czasie spożywania posiłków, rodzinnych gier itp.

Łazienka

We współczesnych przyczepach kempingowych łazienka nie jest już luksusem, ale elementarnym pomieszczeniem. Pomiędzy poszczególnymi przyczepami występują jednak znaczące różnice. Są modele z bardzo prostą, podstawową łazienką wyposażoną wyłącznie w małą umywalkę i toaletę chemiczną, są i takie, w których znajdziemy niemal pokoje kąpielowe z osobną kabiną prysznicową.

Jak zwykle wszystko rozbija się o budżet oraz rozmiar przyczepy. Jeśli pieniądze ani DMC nie stanowią dla Ciebie przeszkody, to na pewno warto postawić na model z dużą, wygodną łazienką i kabiną prysznicową – dzięki temu przyczepa świetnie sprawdzi się podczas spania „na dziko”, a i na kempingach nie będzie potrzeby korzystania z publicznych sanitariatów.

Jakość wykonania

Wybierając przyczepę kempingową, zwłaszcza fabrycznie nową, nie warto przesadnie oszczędzać na jakości jej wykonania. Jest to zakup na lata, który powinien cieszyć nie tylko podczas dziewiczego wyjazdu.

Zwróć więc uwagę na takie szczegóły, jak dokładność spasowania poszczególnych elementów zabudowy, grubość płyty meblowej, solidność armatury, jakość wyposażenia stałego przyczepy, system grzewczy (fantastyczne są przyczepy z systemem ogrzewania wodnego Alde) czy liczba schowków, układ szaf oraz powierzchnia blatów roboczych.

Gdzie warto szukać przyczepy kempingowej?

Niezależnie od tego, czy preferujesz zakup fabrycznie nowej, czy może używanej przyczepy kempingowej, pierwsze kroki skieruj do wyspecjalizowanego salonu karawaningowego. Dobre salony mają w swojej ofercie przyczepy nowe i z drugiej ręki. Na miejscu możesz liczyć na fachowe doradztwo, cenne wskazówki oraz dokładnie obejrzeć oferowane modele, porównując je ze sobą i dzięki temu wybierając tę przyczepę, która rzeczywiście najbardziej Ci odpowiada.

Rekomendowanym przez nas salonem karawaningowym jest HYMER Poznań w Sadach koło Poznania. To autoryzowany dealer m.in. marek HYMER oraz Buerstner, którego oferta obejmuje także przyczepy legendarnej marki ERIBA. Przyczepy kempingowe, również modele dostępne od ręki, znajdziesz na https://hymerpoznan.pl/buerstner/przyczepy-campingowe/.

Z pełną ofertą pojazdów kempingowych, w tym przyczep, kamperów czy coraz popularniejszych kamper vanów, możesz się zapoznać na stronie internetowej salonu HYMER Poznań – hymerpoznan.pl.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł