Taśmy LED COB – gdzie najlepiej się sprawdzą?

0
(0)

Oświetlenie LED zyskało ogromną popularność już jakiś czas temu i wciąż utrzymuje swoją silną pozycję. Ogrom możliwości zastosowań i jasne, jednolite światło to tylko niektóre zalety, które sprawiają, że taśmy LED są coraz chętniej kupowane zarówno do prywatnych domów i mieszkań, jak i do biur, firm, hoteli czy gabinetów. Sprawdźmy, gdzie najlepiej się sprawdzą taśmy LED typu COB!

Taśmy LED COB (Chip-on-Board) charakteryzują się tym, że diody LED umieszczone są bezpośrednio na płycie montażowej. Dzięki temu diody rozmieszczone są gęsto, co daje równomierne i intensywne oświetlenie, a dodatkowo nie ma konieczności stosowania tradycyjnych obudów. Te cechy sprawiają, że taśmy LED COB doskonale sprawdzają się w różnych, nawet wymagających warunkach!

Taśmy LED COB w Twoim domu

Jasne i równomierne światło, jakie zapewniają taśmy LED COB, to idealne rozwiązanie w wielu miejscach domu czy mieszkania. Taśmy LED stosuje się między innymi jako oświetlenie funkcjonalne, na przykład w meblach kuchennych czy łazienkowych. Dzięki temu, że można je z łatwością docinać, dopasowanie ich do kształtu mebli czy wnęk. Idealnie sprawdzają się także jako podświetlenie schodów, a także przy sufitach podwieszanych. Taśmy LED COB są świetnym alternatywnym źródłem światła, które w każdym pomieszczeniu tworzy przyjemny nastrój.

Taśmy LED COB w Twojej firmie

Taśmy LED COB są także chętnie stosowane w różnego rodzaju sklepach, biurach czy recepcjach. Można dzięki nim efektownie podświetlić reklamę, na przykład litery przestrzenne czy logo firmy. W przestrzeniach sklepowych taśmy LED COB pozwolą lepiej wyeksponować towary, oświetlić blaty czy półki. Dzięki temu, że technologia COB pozwala na budowę idealnego oświetlenia liniowego, cała przestrzeń od razu zyskuje bardzo profesjonalnego i eleganckiego wyglądu.

Taśmy LED COB w Twoim garażu

Jednym z nieoczywistych zastosowań taśm LED COB może być garaż, magazyn lub hala produkcyjna. Ponieważ tego typu oświetlenie jest energooszczędne i wszechstronne, idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeba jasnego, precyzyjnego światła. Taśmy LED COB łatwo można dostosować nawet do nieregularnych powierzchni czy kształtów. Wybór odpowiedniego ułożenia i profilu LED pozwala uzyskać jasne oświetlenie nawet w pomieszczeniu bez dostępu do światła słonecznego.

O czym warto pamiętać przy zakupie taśm LED COB?

Choć taśmy LED COB doskonale nadają się do oświetlenia pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka, to jednak wybierając taśmę do takich zastosowań, warto zwrócić uwagę na jej odporność na wilgoć. Dobrze sprawdzają się wówczas taśmy o stopniu szczelności IP20. Takie taśmy można montować nawet na zewnątrz budynków, gdzie może wystąpić kontakt z wodą. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na inne dane techniczne, takie jak moc, barwa, ilość diod czy kąt świecenia. Od wszystkich tych parametrów zależy bowiem to, jak jasno i intensywnie będą świecić dane taśmy LED COB i jaki efekt uzyskasz, montując je w danym miejscu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł