Telewizja na komputerze lub smartfonie. Jak to zrobić?

0
(0)

Coraz więcej osób zwraca się ku cyfrowym platformom. Niektórzy użytkownicy chcą cieszyć się ulubionymi programami, filmami i transmisjami m.in. również na ekranach swoich urządzeń mobilnych. Jest to możliwe dzięki szybkiemu internetowi i dostępowi do różnorodnych aplikacji! Jak włączyć taką usługę we własnym komputerze lub telefonie?

Jak działa telewizja internetowa?

Płatna telewizja internetowa otwiera nowy wymiar rozrywki i dostępu do ulubionych programów. Chociaż instalacja takiej usługi może wydawać się na pozór czymś skomplikowanym, to w rzeczywistości wykonanie tego zadania okazuje się niezwykle proste.

Na rynku istnieje mnóstwo aplikacji mobilnych. Od popularnych platform streamingowych, aż po specjalistyczne oprogramowanie oferujące konkretne kanały – wybór jest naprawdę ogromny. Wystarczy znaleźć i zainstalować odpowiednią apkę na posiadanym urządzeniu (zarówno telefonie, jak i PC).

Podstawę do tego stanowi oczywiście odpowiednie połączenie z internetem. Musi być ono szybkie i stabilne; wiele osób decyduje się z tego powodu na użycie sieci Wi-Fi (mniejsze koszty transmisji danych). Po zainstalowaniu oprogramowania wystarczy otworzyć je, a następnie wyszukać interesujące treści. Gotowe!

To lubiane przez wszystkich rozwiązanie. Pozwala na dostosowanie doświadczenia, a ponadto oglądanie materiałów wideo w dowolnych warunkach, np. podczas podróży służbowej. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że metoda ta zwalnia z konieczności przygotowania się na specjalny czas emisji programu. Internauci oglądają wyłącznie to, co chcą i zawsze wtedy, gdy tego chcą.

Elastyczność i wygoda telewizji internetowej sprawiają, że osobom korzystającym z niej wydaje się już niemożliwe dalsze funkcjonowanie bez tej usługi. Nie ma co się im dziwić – taka propozycja jest naprawdę pozbawiona zbędnych komplikacji.

Telewizja internetowa – cena

Ceny telewizji internetowych potrafią być silnie zróżnicowane. Wszystko zależy od kilku czynników, zwykle:

  • wybranej usługi;
  • regionu;
  • rodzaju subskrypcji;
  • obecności opcji dodatkowych.

Play oferuje takie rozwiązanie swoim abonentom za darmo, w ramach Play NOW (pakiet start). To dobra okazja dla osób, które poszukują dla siebie korzystnych usług multimedialnych, w tym internetowych i telefonicznych.

Telewizja internetowa – opinie

Użytkownicy telewizji internetowej zazwyczaj ją doceniają. Negatywne opinie słyszy się zazwyczaj w kontekście przyspieszonego zużywania transferu danych – nie jest to jednak problematyczne dla osób cieszących się atrakcyjnymi pakietami sieci mobilnej (do komfortowej rozrywki wystarczające będzie wykorzystanie od kilkunastu do kilkudziesięciu GB miesięcznie).

Telewizja na telefon

Powszechnie za najlepszą płatną telewizję internetową na telefon uznaje się Play NOW. Chociaż użytkownicy muszą uiszczać opłaty cykliczne za dostęp do dodatkowych kanałów, to operator sieci komórkowej przygotował również pakiet całkowicie darmowy (dla dotychczasowych klientów usług Play), liczący prawie 40 różnych kanałów – taka ilość będzie wystarczająca dla każdego!

Telewizja na tablecie

Dobra wiadomość dla użytkowników tabletów! Wszystkie aplikacje rankingowych telewizji internetowych są dostępne również na tych urządzeniach. Kto powiedział, że nie można mieć wszystkiego?

Telewizja internetowa na SMART TV

Telewizję internetową instaluje się dokładnie w ten sam sposób, co na komputerach oraz urządzeniach mobilnych. Konieczne będzie podłączenie TV do sieci, a następnie pobranie odpowiedniego oprogramowania. Warto pamiętać o regularnych aktualizacjach systemu, ponieważ czasami uniemożliwiają one pobranie bieżących wersji aplikacji – można narazić wówczas siebie i pozostałych użytkowników na ataki cyberprzestępców.

Tania telewizja internetowa – gdzie szukać ofert?

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert? Jaka telewizja internetowa spełni wszystkie wygórowane oczekiwania interesantów? Za dobre miejsce posłuży oczywiście sieć! Witryny i fora dyskusyjne zapewnią obiektywne opinie innych użytkowników. Zaleca się również zwykłe rozmowy z bliskimi i znajomymi. Wśród ich dużej części znajdzie się na pewno chociaż jedna osoba, która korzysta z tego rozwiązania i będzie w stanie podzielić się rzeczową recenzją.

Oprócz tego warto skontaktować się ze swoim dotychczasowym dostawcą sieci telefonicznej i komórkowej. Przedstawiciele przygotują ofertę, a następnie podzielą się nią z zainteresowanym. To dobry sposób, aby ominąć konieczność wypełniania formularzy i składania wniosków.

Telewizja internetowa – jaka najlepsza?

Istnieje wiele świetnych usług telewizji internetowej. Wiele z nich zdobywa uznanie konsumentów ze względu na różnorodność treści i jakość transmisji. Wysokie miejsca rankingowe zajmują:

  • Netflix;
  • Hulu;
  • Amazon Prime,
  • HBO Max.

Coraz większą popularnością cieszy się Play NOW. Warto sprawdzić samemu, czym jest to spowodowane! Elastyczne opcje korzystania z tej aplikacji sprawiają, że usługa stała się atrakcyjna zwłaszcza dla osób dysponujących różnymi rodzajami urządzeń (m.in. stacjonarnymi i mobilnymi).

Nie czekaj i przekonaj się już dziś, że TV online to forma rozrywki, która nie ma sobie równych!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł