Whisky z Lidla – czego warto spróbować?

2
(2)

W tzw. Winnicy Lidla, czyli w dziale alkoholowym lubianego, niemieckiego dyskontu, robi się w ostatnich latach naprawdę ciekawie. Poza trunkami klasycznymi na półkach pojawiają się też wyjątkowe typy whisky, które z pewnością zachwycą wielbicieli „rudej”. To już nie tylko dwa rodzaje na krzyż, a naprawdę warty uwagi wybór! Co znajdziemy w Lidlu z kategorii szlachetnego trunku, jakim jest whisky? Sprawdźmy!

Whisky z Lidla – dobre ceny, świetny wybór!

Na sklepowych półkach Lidla mamy aktualnie do wyboru cztery  podstawowe gatunki whisky: Blended, Single Malt, Bourbon i Tennessee Whiskey. Każdy z nich to dodatkowo od kilku do kilkudziesięciu różnych butelek.

Blended – uznawana za najlepszą whisky mieszaną w Szkocji, z licznymi nagrodami jak m.in. World Whiskies Awards 2019. Dodatkowo w tej kategorii znajdują się też warte testu podniebienia gatunki z Japonii, Irlandii i USA. W Lidlu znajdziemy blisko pięćdziesiąt butelek typu Blended do wyboru m.in. Yellow Rose Rye, Premium American Whisky, Akashi Japanese Meisei, Malt Scotch, Ordha, Pot Sill, Hinch Double Wood, High West Rendezv czy Hinch Sherry Finish.

Whisky z Lidla gatunku Single Malt to coś dla wybrednych smakoszy. Tu firma szczególnie poleca luksusową wersję Balvenie 21 YO, należącą do gatunków z tzw. górnej półki. Aromatyczna, wyjątkowo smakowa dzięki specyficznej metodzie produkcji tzn. zmiękczaniu, kiełkowaniu i osuszaniu dymem z wyjątkowego ziarna jęczmienia. Te butelki leżakują w beczkach po winie Porto, sprawiając, że ostateczny smak whisky jest po prostu obłędny. Wśród Single Malt’ów znajdziemy też butelki Ben Bracken Speyside, Bushmills, Barelegs Islay, Jura Whisky, Bruichladdich, Port Charlotte czy Glenglassaugh.

Wśród Bourbonów warto zwrócić uwagę na jedną z nowości prosto z krajów tzw. Nowego Świata. Jest nią Yellow Rose Outlaw Bourbon, whisky w stu procentach kukurydziana, o charakterystycznym, miedziano-złotym kolorze, które zachwyca refleksami. Ten trunek przyciąga koneserów zapachem kwiatów, miodu, karmelu i wanilii oraz subtelnymi i bardzo ciekawymi niuansami dymnymi. Na półkach z Bourbonami znajdziemy też Mitcher’sa, Bulleit’a, Wild Turkey Honey, Evam Williams czy Basil Hayden.

Mocną, amerykańską nutę na półkach Lidla stanowi też Tennessee Whiskey z kultowymi już butelkami Woodford Reserve oraz Ole Smoky Blue Flame. Dla wytrawnych smakoszy!

Zdecydowanie warto tu zajrzeć przed świętami, nie tylko w celu wybrania czegoś dla siebie, ale i sprawienia ciekawego prezentu znajomych wielbicielom whisky.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 2 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł