Czy warto inwestować w interkom do kasku?

5
(1)

Jazda na motocyklu wymaga odpowiednich umiejętności i koncentracji. Za każdym razem wsiadając na motor, powinniśmy myśleć o swoim bezpieczeństwie oraz innych uczestnikach ruchu drogowego. Należy zadbać o odpowiednią garderobę oraz akcesoria. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia powinien być interkom.

Jeśli pokonujesz swoim wymarzonym jednośladem tysiące kilometrów w ciągu roku, to najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie winterkom do kasku. Dzięki niemu podczas jazdy będziesz mógł bezpiecznie rozmawiać z innymi motocyklistami, a także odbierać połączenia telefoniczne.

Dlaczego warto kupić interkom do kasku?

Jest kilka powodów, dla których warto kupić interkom do kasku. Powinny się w niego wyposażyć, zarówno osoby, które preferują jazdę rekreacyjną na motorze, jak i zapaleni miłośnicy dwóch kółek. Po pierwsze, dzięki niemu można odbierać połączenia telefoniczne w czasie jazdy, nie łamiąc przy tym przepisów ruchu drogowego.

Po drugie, dzięki temu urządzeniu możliwa jest komunikacja w czasie jazdy pomiędzy kierowcą i pasażerem. To niezwykle ważne, ponieważ prowadząc motor mamy utrudniony kontakt z osobą, która siedzi na miejscu dla pasażera.

Po trzecie, dzięki zaawansowanej technologii interkom w hełmie umożliwia kontakt z innymi motocyklistami, którzy również mają to urządzenie. Do tego można je sparować z telefonem i systemem GPS. To z kolei umożliwia proste korzystanie z nawigacji, a nawet słuchanie muzyki.

Obsługa tego urządzenia jest bardzo prosta i komfortowa. To zasługa wbudowanych przycisków w jego obudowie. W zależności od modelu przyciski można obsługiwać nawet za pomocą pilota zamontowanego na kierownicy. Wspomnieć jeszcze należy o technologii Bluetooth, która wpływa na szerszy zakres funkcjonalności interkomu.

Interkom NOLAN N-COM B601R komplet na 2 kaski dostępny w ofercie 4motos

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru interkomu?

Na swoim bezpieczeństwie i komforcie nie można oszczędzać. W związku z tym należy wybierać modele interkomu najwyższej jakości. Co prawda, będą trochę droższe, ale za to mają więcej funkcji, takich jak nawigacja, odtwarzanie muzyki, prowadzenie rozmowy telefonicznej, łączność z innymi motocyklistami nawet w odległości kilkusetmetrów.

Kolejny ważny element, który należy sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji, to czas działania takiego urządzenia oraz ładowania baterii. Do tego trzeba sprawdzić zasięg sieci bezprzewodowej.

W sprzedaży są już dość zaawansowane interkomy do hełmu, które sprawiają, że jego działanie odbywa się niemal bezdotykowo. Mowa o urządzeniach, które mają sterowniki, które pozwalają na sterowanie nimi za pomocą poleceń głosowych.

To w znaczący sposób wpływa na wygodę i bezpieczeństwo w czasie jazdy. Dzięki temu ani przez moment podczas jazdy nie oderwiemy rąk od kierownicy.

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, którą należy rozważyć podczas wyboru interkomu. Jego zakup powinien być uzależniony od tego, czy jeździmy na motorze sami, czy towarzyszą nam pasażerowie oraz, czy chcemy mieć kontakt z innymi motocyklistami.

Jeśli najczęściej jeździmy we dwójkę, to podwójny, kompatybilny zestaw całkowicie wystarczy do swobodnej i komfortowej komunikacji. Natomiast w sytuacji, kiedy zależy nam na kontakcie z większą grupą, warto wybrać model interkomu z funkcją Bluetooth, która umożliwia tak zwane parowanie, nawet z urządzeniami innych producentów.

BTX1 PRO S SINGLE Hi-Fi INTERCOM dostępny w sklepie motocyklowym 4motos

Sprawdź ofertę sklepu internetowego 4motos.pl

Zastanawiasz się, który interkom będzie dla ciebie najlepszy? Najczęściej miłośnicy jazdy na motocyklu wybierają interkom o najlepszych parametrach i funkacjach, takich jak radio FM, czy wielokierunkowy bluetooth, który gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Szeroką ofertą tego typu urządzeń może pochwalić się sklep motocyklowy 4motos.pl. Bez wychodzenia z domu wybierzesz interkom do hełmu skrojony do Twoich indywidualnych potrzeb.

W razie wątpliwości zawsze możesz skorzystać z pomocy doświadczonych pracowników. Wszystkie oferowane produkty są najwyższej jakości. Do tego dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł