Gdzie kupić oryginalne męskie perfumy? Dowiedz się, jak uniknąć podróbek

0
(0)

Czy wiesz, że perfumy należą do najczęściej podrabianych produktów na świecie? Jeśli natrafiasz na ofertę zakupu perfum w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, to z dużym prawdopodobieństwem masz do czynienia z falsyfikatem. Na podróbki można natrafić zarówno w sprzedaży stacjonarnej (zwłaszcza poza perfumeriami), jak i w Internecie. Jeśli chcesz kupić oryginalne męskie perfumy dla siebie lub na prezent, to skorzystaj z naszych wskazówek.

Najbezpieczniejszy jest zakup w drogerii lub perfumerii

Perfumy męskie można dziś kupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Zdecydowanie najmniejsze ryzyko natrafienia na podróbkę daje zakup w drogerii lub perfumerii. Radzimy natomiast unikać sprzedawców na bazarach, giełdach samochodowych etc. – to oni specjalizują się w oferowaniu podróbek w bardzo atrakcyjnych cenach (co jest jedyną zaletą tych produktów).

Jeśli preferujesz robienie zakupów online, to dla bezpieczeństwa nie kupuj perfum na aukcjach internetowych, od prywatnych sprzedawców na portalach ogłoszeniowych oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Są to najpopularniejsze kanały sprzedaży podróbek.

To warto wiedzieć

Sprzedawcy falsyfikatów bardzo często stosują socjotechniczne triki, np. zapewniając, że bardzo niska cena wynika z faktu, iż oferują „końcówki serii” czy „ostatnie sztuki z magazynu po likwidacji perfumerii”.

Zakup męskich perfum w Internecie: na co warto zwrócić uwagę?

Wiele osób wciąż obawia się kupować perfumy w sieci. Tymczasem nie wiąże się to wcale z podwyższonym ryzykiem natrafienia na podróbkę. Wystarczy tylko kierować się prostą zasadą: perfumy online kupujemy wyłącznie w sprawdzonych drogeriach lub perfumeriach.

Taki zakup pod względem bezpieczeństwa nie różni się niczym od odwiedzenia np. stacjonarnej perfumerii sieciowej. Również mamy pewność otrzymania oryginalnego produktu, natomiast możemy go kupić o wiele wygodniej, szybciej i z dostawą pod same drzwi – a często także taniej.

Co może świadczyć o tym, że masz do czynienia z ofertą sprzedaży podróbki?

Niezawodnym sygnałem alarmowym jest podejrzanie niska cena. Jeśli widzisz, że w każdej znanej drogerii czy perfumerii dany zapach kosztuje od około 200 do 250 zł za 100 ml flakonik, a jeden ze sprzedawców oferuje ten sam produkt za połowę ceny, to coś tutaj ewidentnie nie gra – wyjaśnieniem raczej nie jest spektakularna promocja.

Podrobione perfumy męskie i damskie zdradzają również takie szczegóły, jak:

  • Brak dokładnego opisu kompozycji zapachowej;
  • Błędy w nazewnictwie, zwłaszcza literówki na opakowaniu perfum;
  • Nieoryginalny flakonik (jeśli nie jest to tester, to brak oryginalnego flakonu niezawodnie świadczy o tym, że mamy do czynienia z podróbką);

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy kwestii opakowania. Trzeba wiedzieć, że w drogeriach i perfumeriach bardzo często obok seryjnych perfum oferowane są również tzw. testery. Mamy tutaj do czynienia z jak najbardziej oryginalnymi perfumami, natomiast zamkniętymi w opakowaniu zastępczym, co wynika z faktu, iż były przeznaczone wyłącznie na cele promocji danego zapachu.

Jeśli brak oryginalnego opakowania Ci nie przeszkadza, to warto rozważyć zakup testera, który z reguły jest wyraźnie tańszy, a jakościowo niczym nie różni się od seryjnego produktu.

Tu kupisz męskie perfumy z gwarancją oryginalności

Chcąc wyeliminować ryzyko natrafienia na podrobione perfumy, o co niestety coraz trudniej, warto kierować się przede wszystkim rekomendacjami innych osób. Sprawdzonym miejscem, w którym kupisz wyłącznie oryginalne zapachy czołowych marek, jest Super Drogeria – drogeria internetowa ciesząca się doskonałą opinią klientów, oferująca perfumy m.in. Yves Saint Laurent, Emporio Armani, Givenchy, Dolce&Gabbana, Hugo Boss czy Paco Rabanne.

W ofercie Super Drogerii znajdziesz perfumy w oryginalnych opakowaniach, jak i popularne testery w świetnych cenach.

Z pełną ofertą męskich perfum oraz aktualnymi promocjami zapoznasz się na stronie Super Drogerii – https://www.super-drogeria.pl/pl/menu/perfumy-meskie-218.html.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł