Kim jest Jacek Kopczyński

Patrząc na filmografię Jacka Kopczyńskiego można odnieść wrażenie, że jest prawdziwym pracoholikiem. Ilość różnych projektów od ról serialowych, filmowych, dubbingowych czy jako reżyser dubbingowy wystarczyłaby by obdarzyć przynajmniej trzech innych aktorów. Dzięki temu jednak mamy w polskiej kinematografii niezapomniane role tego aktora głównie dubbingowe. 

Jacek Kopczyński Wiek, Żona, dzieci 

Jacek Kopczyński urodził się 1971 roku zatem ma 50 lat. Aktor był dwukrotnie żonaty. O pierwszej żonie nie wiadomo nic poza tym, że z tego związki lektor ma syna Maksymiliana natomiast drugą żoną została znana piosenkarka Patrycja Markowska, z którą ma syna Filipa. Kopczyński bardzo dba o swoje życie prywatne i do mediów przedostają się tylko informacje, których sam udziela. Aktor jest bardzo otwartą osobą i nie wstydzi się mówić zarówno o sukcesach jak i swoich porażkach co udowodnił opowiadając o kryzysie, który pojawił się w jego małżeństwie z Markowską. Kryzys został jednak zażegnany a para do dziś tworzy szczęśliwy związek. 

Jacek Kopczyński instagram

Aktor prowadzi swój profil na instagramie gdzie obserwuje go ponad 13 tysięcy osób. Aktor publikuje głównie zdjęcia rodzinne z dziećmi i żoną, odwiedzonych miejsc czy zapowiedzi swoich prac. W bio znajduje się link do jego kanału na youtubie gdzie znajdziemy 4 filmiki z interpretacjami wierszy Twardowskiego. 

Jacek Kopczyński dubbing

Jacek Kopczyński wystąpił na youtubowym kanale „Widzę głosy”, w którym opowiedział o swojej pracy jako aktora dubbingowego. Za początek swojej kariery głosowej uznaje dwa wspomnienia czyli podłożenie głosu pod Johnnego Deepa w filmie „Benny i Joon” z 1993 roku. Zlecenie to było jego pierwszym i zabrał się za to w sposób niestandardowy ponieważ biegał po sali próbując naśladować filmowe ruchy Deepa. Dopiero zleceniodawcy wyjaśnili mu zasady – trzeba stać nieruchomo przy mikrofonie i naśladować jedynie głosem to co robi postać. Kopczyński wspomina tę anegdotę z ogromnym rozbawieniem. Drugim przełomem w jego dubbingowej karierze był angaż jako głównego bohatera do amerykańskiej animacji Disneya „Herkules”. Każdy millenials z pewnością poczuje nostalgię po usłyszeniu głosu Kopczyńskiego bowiem skojarzy się on z minionym dzieciństwem – aktor podkładał głos pod większość ulubionych bohaterów z kreskówek jak np.: Spiderman, Fred ze Scooby-Doo, Jamiego Storma z Fantastycznej Czwórki, księcia Eryka z „Malej Syrenki” czy mój osobisty favoryt „Maska”, zielonolicy bohater w żółtym garniaku o niezwykłych mocach, który podbił serca dzieci z każdego zakątka polski. 

Oddzielnym rozdziałem jednocześnie ogromnym sukcesem Kopczyńskiego to jego udziały w dubbingowaniu gier wideo. Początki tego przemysłu nie cieszyły się zbytnią estymą śród profesjonalnych aktorów dlatego tym bardziej cieszy fakt, że tak utalentowany artysta chciała wziąć udział w tych projektach. Efekt elektryzuje do dziś w takich klasykach jak Gothic, Risen, Assasin;s Creed czy Wiedźmin, który odniósł oszałamiający sukces na całym świecie a nawet zagraniczni fani zwracają uwagę na zapadającą w pamięć świetny dubbing polskiej wersji językowej.