Kim jest Mateusz Gamrot?

0
(0)

Urodzony w 1990 roku Mateusz Gamrot jest popularnym, polskim zawodnikiem MMA w wadze lekkiej i piórkowej oraz doskonale znanym zapaśnikiem. Wielokrotnie nagradzany w zawodach MMA i KSW. Od 2020 roku pojawia się też regularnie w prestiżowych zawodach Ultimate Fighting Championship.

Mateusz Gamrot – osiągnięcia sportowe i kariera

Nie wszyscy wiedzą, że sportowiec urodził się w Bielsku-Białej, chociaż dość szybko jego rodzina przeniosła się do Kudowy Zdrój i to właśnie z tym miastem jest on najczęściej kojarzony. Tu dorastał i nabierał pierwszych, sportowych szlifów. Dziś na stałe mieszka w Poznaniu, ma żonę i dwójkę dzieci.

Bilans walk zawodowych stoczonych przez Mateusza Gamrota jest imponujący. W sumie na ringu stawał 22 razy z czego 20 walk zwyciężył (siedem przez nokaut, pięć przez poddanie się i osiem decyzjami sędziów). Przegrał jak dotąd tylko raz i jedna z jego walk się nie odbyła. Większość kojarzy go jako mistrza w tym, co robi i rzeczywiście jego konsekwentna praca, treningi i pasja, jaką wkłada w każdą walkę robią wrażenie.

Klub: American Top Team i Czerwony Smok Poznań
Federacja: UFC

Dominującym stylem jego walki są zapasy, które trenuje od czasów gimnazjalnych. Już w czasie nauki w milickim technikum należał do kadry narodowej i zdobywał dla Polski liczne medale w juniorskich, a później w młodzieżowych mistrzostwach Polski. Trenował pod okiem takich sław zapaśniczych jak Andrzej Kościelski (Mistrz Świata w zapasach), który przygotowywał go do walk na macie. Jako zapaśnik ma na koncie ponad 300 pojedynków zarówno na matach polskich, jak i międzynarodowych.

W 2011 roku zaczął intensywne treningi mieszanych sztuk walki w tym boksu, brazylijskiego jiu jitsu, grapplingu oraz muay thai. Swój debiut w zawodowym MMA zaliczył w lutym 2012 na gali XFS – Night of Champions, gdzie od razu przebojem wdarł się do czołówki, pokonując przed czasem Arbima Szamajewa. Rok później, w 2013 stoczył także swoją debiutancką walkę w KSW i tu również spektakularnie zwyciężył. Jego pojedynki z jednego na drugi stawały się dla widzów coraz bardziej ekscytujące.

Już w 2013, a później także w 2014 roku zdobył złoty medal w brazylijskim jiu jitsu podczas Mistrzostw Polski w kat. dla pasów purpurowych. Idąc na fali sukcesów, w 2014 zwyciężył również prestiżowe Mistrzostwa ADCC Europy (do 77 kg).

Fani Mateusza Gamrota mogą śledzić jego występy nie tylko na galach UFC, MMA i KSW, ale również obserwując go na Instagramie, gdzie prowadzi bardzo popularny profil i skupia wokół siebie już ponad 290 000 followersów. W tym miejscu można znaleźć ujęcia z jego walk, przygotowań, ale i zdjęcia osobiste, rodzinne, czym zyskuje sobie jako sportowiec ogromną sympatię.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł