Samsung S24 – czy nadchodzą wielkie zmiany?

0
(0)

W przypadku Samsunga standardowym rozwiązaniem było zawsze stosowanie w smartfonach różnych procesorów w zależności od regionu. Standardowe modele z nowej linii, czyli Galaxy S24 oraz S24 Plus, będą nadal dostępne z najpopularniejszym w Europie procesorem Exynos. W wariancie Ultra wprowadzono jednak superprocesor Snapdragon 8 Gen 3 i wiele wskazuje na to, że będzie to chipset obowiązujący niezależnie od rynku. Standaryzacja parametrów, jak również bardzo wysoka jakość grafiki, jaką uzyskamy dzięki wyjątkowej mocy S24 Ultra, to aspekty, na które od początku zwracali uwagę komentatorzy i które z pewnością ucieszą użytkowników.

Smartfony Samsung z premierowej serii Galaxy S24, ze szczególnym naciskiem na nowy flagowiec Galaxy S24 Ultra, mają stanowić przełomowe osiągnięcie w branży. Wśród rewolucyjnych zmian zaproponowanych przez producenta mamy między innymi wykorzystanie technologii AI oraz jeszcze lepszą jakość foto i wideo. Jakich nowości możemy się spodziewać po smartfonach S24?

Samsung Galaxy S24 – jakie ma nowe parametry i funkcje?

Inną ważną nowością, z jaką mamy do czynienia w serii Samsung S24, jest zastosowanie Galaxy AI – innowacyjnej technologii opartej sztucznej inteligencji. Każdy użytkownik może korzystać z wbudowanego czatbota czy samodzielnie generować tapety, ale najbardziej użyteczna jest niewątpliwie funkcja automatycznego tłumaczenia rozmów telefonicznych i korespondencji tekstowej w czasie rzeczywistym. Otwiera to przed użytkownikami nowe możliwości komunikacyjne, a konkurencji daje znak, że wykorzystanie AI to nowe must-have na rynku smartfonów.

Odświeżony design i standaryzacja wyświetlaczy

We wszystkich modelach S24 producent zdecydował się na ujednolicenie jakości wyświetlacza, wykorzystując technologię LTPO o wyższych parametrach jasności (do 2500 nitów) i możliwości dostosowywania częstotliwości odświeżania, dzięki czemu smartfony z tej linii są bardziej wydajne energetycznie. Do tego we flagowcu Galaxy S24 Ultra Samsung zrezygnował z wyświetlacza typu Edge na rzecz płaskiego ekranu. Tytanowa rama obniża wagę urządzenia i nadaje jej nowoczesny, wręcz ekskluzywny charakter. Komentatorzy podkreślają, że nowy design Galaxy S24 nawiązuje do estetyki iPhone’a 15 Pro. Może się to wydawać ryzykowną decyzją, pokazuje jednak że koreański gigant chce trafić do nowych odbiorców i w tym celu nie boi się eksperymentować.

Najlepsze parametry zdjęć i filmów z Samsung Galaxy S24 Ultra

We flagowcu Galaxy S24 Ultra znajdziemy aparat główny o rozdzielczości 200 Mpix, gwarantującą najwyższą jakość obrazu. Dodatkowo jeden z dwóch teleobiektywów oferuje aż 10-krotny zoom optyczny i wyższą rozdzielczością. Oczywiście aparaty w wariantach S24 i S24 Plus różnią się parametrami, wciąż jednak Samsung pozostaje niedościgniony w dziedzinie mobilnej fotografii w tej kategorii cenowej.

Nowa linia smartfonów Samsung, Galaxy S24, jest jedną z najbardziej oczekiwanych na rynku i niewątpliwie wywoła spore zamieszanie w branży. Zapowiada zupełnie nowe standardy w dziedzinie technologii mobilnej, ze szczególnym naciskiem na rozwój narzędzi opartych o sztuczną inteligencję. Zarówno dostępne funkcje, jak i świeży design powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Warto przekonać się o tym samodzielnie i już dziś kupić najnowszy smartfon Samsung S24.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł