Stres a życie seksualne. 4 sposoby, aby przywrócić satysfakcję w łóżku

0
(0)

Przewlekły stres ma bardzo destrukcyjny wpływ na życie seksualne, zwłaszcza u mężczyzn. Trudno go natomiast wyeliminować we współczesnym, zabieganym świecie. Jednak już sama świadomość tego, że jesteśmy zestresowani, może pomóc w szukaniu sposobów, jak pokonać ten problem. Dzięki temu nie tylko poprawi się jakość naszego życia codziennego, ale i seks. Sprawdźmy najlepsze oraz najłatwiejsze metody, które mogą w tym pomóc!

Sen oraz odpoczynek

Zmęczony, niewyspany i zestresowany. Trudno, aby taki facet miał ochotę na seks i czerpał z niego radość. W intensywnych okresach mężczyzna może bowiem potrzebować po prostu wypoczynku i snu. Tylko tyle i aż tyle. Może się okazać, że taka regeneracja dość szybko przywróci ochotę na zbliżenie, co często dzieje się zaledwie po dniu odpoczynku, a najczęściej w trakcie wyczekanego urlopu. Dlatego tak ważne jest, aby zaplanować sobie taki czas na regenerację, przynajmniej kilka razy w roku. Dzięki temu może poprawić się nie tylko życie seksualne, ale także jakość wykonywanej na co dzień pracy.

Doraźna pomoc, czyli lek na erekcję

Wśród niektórych panów pokutuje przekonanie, że lek na erekcję to preparat dla starszych mężczyzn. Oczywiście nie jest to prawda i o ile nie ma ku temu przeciwwskazań zdrowotnych, to mogą sięgać po niego również panowie przed trzydziestką. Nie ma w tym ani nic złego, ani krępującego. Trzeba jednak pamiętać o udaniu się do lekarza, jeśli problemy z erekcją przedłużają się oraz lek na erekcję bez recepty na nie nie działa. Ich przyczyną mogą być bowiem poważne choroby przewlekłe, wymagające odpowiedniego leczenia.

Zdrowa i smaczna dieta

Jeśli jesteś w okresie wzmożonej aktywności w pracy, ale nie chcesz, aby ucierpiało na tym zdrowie i życie seksualne, to koniecznie zadbaj o zdrową dietę. Bez fastfoodów, słodzików, a także nadmiaru soli i tłuszczu. Polecane są natomiast potrawy wspierające produkcję testosteronu, takie jak orzechy, produkty pełnoziarniste, ryby, a także chude mięso. Warto sięgać dodatkowo po przyprawy, które niszczą wolne rodniki. Poleca się zwłaszcza te intensywne, takie jak imbir, kurkuma oraz goździki. Działają one korzystnie na cały organizm, dlatego zdecydowanie warto włączyć je do swojej diety. I to na stałe!

Przyjemna aktywność fizyczna

Choć zaczęliśmy od odpoczynku, to niemniej istotną rolę w minimalizacji stresu i poprawie życia seksualnego odgrywa aktywność fizyczna. Okazuje się, że umiarkowany ruch korzystnie wpływa na poziom testosteronu. Ten ostatni zwiększa natomiast popęd seksualny. Aktywność obniża też poziom stresu, który negatywnie oddziałuje na seks. Jak więc widać elementy te wzajemnie na siebie oddziałują, dlatego lekarze nie mylą się zalecając zdrową dawkę sportu. Sportu, który okazuje się być remedium na wiele problemów zdrowotnych.

Wskazówka: warto wybrać aktywność, która będzie nas cieszyła i dawała kontakt z ludźmi. Wspólne wypady na basen z kolegami? A może gra w squasha z przyjacielem? Opcji jest wiele i tak naprawdę jakakolwiek aktywność jest lepsza, aniżeli żadna.

Stres to prawdziwy zabójca życia seksualnego. Często istnieją jednak bardzo proste sposoby, aby znacząco zmniejszyć jego poziom w naszym życiu. Jeśli natomiast problem stresu dotyka Cię w większym stopniu i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić, to koniecznie skorzystaj z pomocy psychologa.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł