Escape roomy i arena VR w Mystery Machinery

0
(0)

Tzw. escape roomy, czyli pokoje zagadek od dawna cieszą się niesłabnącą popularnością. Gra ta polega na tym, że grupa osób zostaje zamknięta w pomieszczeniu i musi się z niego wydostać poprzez prawidłowe rozwiązanie zagadki.

Tzw. escape roomy, czyli pokoje zagadek od dawna cieszą się niesłabnącą popularnością. Gra ta polega na tym, że grupa osób zostaje zamknięta w pomieszczeniu i musi się z niego wydostać poprzez prawidłowe rozwiązanie zagadki. Zabawa jest dostępna zarówno w formie tradycyjnej, jak i w strefie wirtualnej rzeczywistości.

Escape roomy w Mystery Machinery

Żeby zagrać w escape room, potrzebne jest minimum 2 graczy. Takie osoby zostają zamknięte w pokoju i, aby się z niego wydostać, muszą prawidłowo rozwiązać zagadkę lub wykonać dane zadanie. Pokoje zagadek różnią się między sobą pod względem stopnia zaawansowania i tematyki, w jakiej są utrzymane. W centrum rozrywki Kraków Mystery Machinery można wybrać escape rooma w klimacie m.in.: szpitala psychiatrycznego, skarbca, sierocińca rodem z horroru, więzienia lub krasnoludzkiego browara. Taki escape room jest dostępny również w wersji wirtualnej – w strefie VR.

Czym jest arena VR?

Arena vr Kraków jest obszarem wirtualnej rzeczywistości, w której gracze mają możliwość przeniesienia się do świata wybranej gry przy użyciu specjalnych gogli. W przypadku Mystery Machinery są to HTC Vive Focus 3, które charakteryzują się:

  • wbudowanymi głośnikami 3D,
  • polem widzenia 120°,
  • możliwością dopasowania się sprzętu do głowy użytkownika,
  • rozdzielczością 5K, 
  • zaawansowanymi opcjami śledzenia,
  • wygodną konstrukcją z opcją regulacji szerokości pomiędzy źrenicami,
  • bardzo dokładnym obrazem o częstotliwości odświeżania 90 Hz (z reguły jest to 60 Hz).

Tryby gry na Arenie VR

Arena vr jest wyposażona w kilka stanowisk do gry w pojedynkę, ale można również urządzić zabawę na terenie całej areny. Gracze mogą wybrać jeden z trzech trybów gry:

  • Multiplayer Free Roam – gracze fizycznie poruszają się po całej arenie,
  • Multiplayer Standard – gracze znajdują się na wyznaczonych stanowiskach, zaś sposób przemieszczania odbywa się przy użyciu teleportacji,
  • Single Player – gra w pojedynkę. 

Gry VR są różnorodne pod względem tematycznym – mogą być przygodowe, edukacyjne, sportowe. Mogą także być wirtualną wersją escape room.

Arena VR i escape room Kraków to nie jedyne atrakcje, jakie oferuje centrum rozrywki Mystery Machinery. Poza tym, goście mogą zagrać w bilard, laserową wersję paintballa lub piłkarzyki. MM posiada także doskonale zaopatrzoną strefę gastronomiczną, oferującą jedzenie oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Dzięki temu można świetnie spędzić czas z przyjaciółmi, rodziną lub urządzić spotkanie firmowe czy wieczór panieński bądź kawalerski!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł